Please assign a menu to the primary menu location under menu

EdebiyatKitap

1 Numaralı Peron’dan Sonsuza Yolculuk

Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını ve kadersel kesişimlerin aslında atılan minicik adımlarla hazırlandığını anlatan 1 Numaralı Peron, Yazardan Direkt Yayınları tarafından yayımlandı.

Rusya’da 1910’lu yılların başında, farklı yaşamları olan iki kişinin; Elena ve Boris’in hayatlarının bundan sonraki kısmını birbirine aşık olarak ve sonsuz olarak ifade edilebilecek bir kaçışla çıktıkları yolculuğu, o dönemin şiirsel atmosferi ile ele alan kitap; bir tren yolculuğuyla bambaşka bir hale gelen yaşamlar, aşk, tutku ve nefes kesen bir kaçış hikayesiyle birbirini tamamlıyor.

Yazar Ece Yazıcı’nın ustalıklı anlatımıyla her sayfada yepyeni bir yaşamın, yanından geçilip gidilmiş hayatların ve kentlerin dokusu canlanıyor. Rusya’dan İstanbul’a uzanan ve biteceği yerde yeniden başlayan eser, bir serinin ilk romanı.

“Kalbinin derinliklerine isabet eden bakışlara sahip; zümrüt yeşili, parlak gözlerinin o güne kadar gördüğü en değerli mücevher olduğunu düşündü. Bembeyaz teni, ince boynu ile Elena narin bir kuğudan farksızdı. Ensesinde topladığı, dalgalı, kumral saçları omuzlarının zarafetini ortaya çıkarıyordu. Siyah, dantel elbisesinin içinde öyle asil bir duruşu vardı ki Boris o an büyülenmişti. Eğilerek Elena’nın uzattığı eli öptü. Bir süre birbirlerine baktılar.”

Ece Yazıcı Kimdir?

1977 yılında Tekirdağ’da doğan Ece Yazıcı, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladığı lisans eğitiminin ardından finans sektöründeki kariyerine ilk adımını attı. Deneyimlerini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Bankacılık ve Finans yüksek lisans eğitimi ile pekiştirdi. Halen sektördeki çalışmalarına yönetici pozisyonunda devam etmektedir.

Sanatı ve farklılıkları keşfetme tutkusuyla birbirinden özel alanlarda eğitim alarak çok yönlü bir yaşam yarattı; gastronomi ve marka iletişimi eğitimlerinin yanı sıra Japonca ve İtalyanca öğrendi. En büyük tutkusu olan yazarlık konusunda da yaratıcı yazarlık atölyelerine katıldı. 1 Numaralı Peron, seri bir romanın ilk cildi olarak Yazardan Direkt Yayınevi’nden yayımlandı.

Yazar, 12 Mart Cumartesi günü 17.00 – 19.30 saatleri arasında Grand Hyatt İstanbul‘da düzenleyeceği imza günü ile okurlarıyla bir araya gelecek.