YÜKLENİYOR

Ara

20.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde İlk 10’a Giren Filmler Belli Oldu

Paylaş

Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, TC. Kültür Bakanlığı, Frankfurt Belediyesi ve TC Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla bu yıl 20.’si düzenlenecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 1-6 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin 8. kez düzenlediği “Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması”, bu yıl ilk kez düzenlenen “Belgesel Yarışması” ve festivalin bu yıl 12.sini düzenlediği “Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması”nda ödül alan filmler ile Uzun Metraj Film yarışmasında En iyi Yönetmen, En İyi Kadın, En İyi Erkek, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarının birincileri 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek toplantıda açıklanacak.

Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda geçmiş yıllardaki formatta yapılamayacak olan festivalde, bu yılın birincilerine verilecek ödüllerin yanı sıra;

  • ‘Onur ödülü’ Tiyatro-Sinema sanatçıları Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’ e,
  • ‘Vefa ödülü’ ‘Münir Özkul’ adına ailesine,
  • 2019 Seyirci Ödülü’ Misafir filmiyle Yönetmen Andaç Haznedaroğlu’na ödülleri de, 2021 yılında düzenlenecek 21. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde takdim edilecek.

20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin bu yıl 8. defa düzenlediği Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki ilk 10 a giren filmler ise şu şekilde

  • Aden Yön: Barış Atay
  • Bozkır Yön: Ali Özel
  • Görülmüştür Yön: Serhat Karaaslan
  • Kız Kardeşler Yön: Emin Alper
  • Kovan Yön: Eylem Kaftan
  • Kraliçe Lear Yön: Pelin Esmer
  • Kronoloji Yön: Ali Aydın
  • Nuh Tepesi Yön: Cenk Ertürk
  • Soluk Yön: Özkan Yılmaz
  • Topal Şükran’ın Maceraları Yön: Onur Ünlü

Festivalde ilk kez düzenlenen Belgesel Yarışmasındaki ilk 10 giren filmler

  • Bir Rüya Gördüm Yön: Cantez Esenç / Burcu Cantekin
  • Büyülü Fener Bekçileri Yön: Bahadır Kapır/ Ferhat Zengin
  • Kadın Olmanın Günahı Yön: Ümran Safter
  • Kimsesizler Oteli Yön: Rıdvan Karaman
  • Kromozom Kardeşler Yön: Hasan Kalender
  • Merkeb-i Mesai Yön: Hasan Erdoğmuş
  • Sevan the Craftsman Yön: Ümran Safter
  • Sınırlar Yön: Ece Cantürk
  • Umudun Kanadında Yön: Ümran Safter
  • Uzun yolculuk Yön: Mesut Gengeç
  • Aah! Gökçe Demirgüç
  • Erk Halil Ergin:
  • Fraktal Zahid Çetinkaya:
  • Kanalı Beklerken Yasin Serindere
  • Sallak H. Rasoul Iranzad
  • Son Akşam Yemeği Selinay Güneş
  • Tayf Ali Kavas
  • We can’t be as close as before Şemi Umut Karataş
  • Vortex Cüneyt ışık
  • Yaylacı Fatih Ertekin

Festivalin 12.’sini düzenlediği Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda Almanya’daki üniversitelerden katılan ve ilk 10 a giren filmler

  • Absence of lıght Beatrice Aline
  • BarfuB durch Glas Timur Küçükince
  • Das kleine Bild Franzi Heinrich
  • Esma Mikail Emrecik
  • Im Glashaus Anna Zhukovets
  • Kismet Merve Uslu
  • Monita Burhan Bercin
  • Reversibel Lukas Marz
  • Wusstet ihr dass Steine Katharina Schnekenbrühl
  • Verliebt verpackt versunken Katharina Freudenberger
Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *