Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sergi

Adana Yepyeni Bir Resim Algısı ile Buluşuyor!

Şehrin ihtiyacı olan sanatsal oluşumu büyüterek, sanatçı ve eserlerini Adana’ya taşıyan Kuzgun Art Space, ödüllü sanatçı Erin İlkcan Aslan’ın  ‘’18-22 I Erinilkcanaslan’’adlı solo sergisiyle 9 Nisan- 30 Mayıs tarih aralığında Çukurova’yı yepyeni bir resim algısıyla buluşturuyor.

Soyut, soyut figüratif çalışmaları olan Erin İlkcan Aslan aynı zamanda bir müzisyen, fotoğraf sanatçısı ve şair. Kendisine hiper üretken diyen sanatçı,  yerleştiği ege köyünde 2018- 2022 yılları arasındaki deneyimlerini farklı medyumlar ile ifadeediyor.  Pandemi sürecini üç yeni dönem olarak yorumladığı işlerinin yer aldığı ‘’18-22 I Erinilkcanaslan’’, aynı zamanda Kuzgun Art Space’in ilk solo sergisi. 

Sergi hakkında 

Sanatçı sergiyle ilgili ” ne diyeceğim bilemiyorum, nasıl anlatırım kendimi her an değişirken bilemiyorum. Ruhumun mevsimleri değişirken bunu boyalarla da izledim. İzlemeye de devam ediyorum. Gözlerim gözleridir görünmeyenin. Seninki de öyle. Teşekkürler” diyerek izleyiciyi davet ediyor. 

 Kendisini ‘’Dünya gezegeninde varlığını sürdüren ve ifade olarak sanat dilini seçen bir yaşam formu’’olarak tanımlayan sanatçı 1990 yılında Ankara’da doğdu. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Genç yaşta yurt içi ve yurt dışında çokça solo ve karma sergiye katıldı. Resmin yanı sıra dijital kolaj, video enstelasyonları, ses yerleştirmeleri, fotoğraf ve yazınsan işler üretiyor.  İsmine ‘’…oluş okulu’’dediği sanatçı rezidansları ve sanatçı inzivaları düzenlemektedir.

‘‘’18-22 I Erinilkcanaslan‘’ 9 Nisan- 30 Mayıs tarih arlığında her gün 10:30- 18:30 arası Kuzgun Art Space’de izlenebilir.