YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Akbank Sanat Haziran ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor. 

Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Haziran ayında “Haziran Ayı Kumaş ile Aktiviteler” başlıklı eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarıyla minikleri resim yapmaya davet ediyor.

Sanat eğitmeni Barış Karayazgan tarafından hazırlanan atölye çalışmaları her cumartesi Akbank Sanat Youtube kanalından izlenebilecek.

5 Haziran 2021, Cumartesi
Kumaş Üzerine Baskı Resim

Bu atölyede geçmişten günümüze hayatımızın önemli bir parçası olan ve birçok sanatçının eserlerinde kullandığı kumaş konu ediliyor. Etkinlikte evdeki kullanılmayan bir kıyafetin kumaşı üzerine farklı boyalar ve malzemelerle baskı resim yapımı gerçekleştirilecek. 

Malzemeler: Eski/kullanılmayan bir tişört/elbise, boya (kumaş boyası veya akrilik boya), makas

12 Haziran 2021, Cumartesi
İpliklerle Nakış Resim

Etkinlikte rengârenk ipliklerle kumaş üzerine nakış resim yapımı öğretiliyor. 

Malzemeler: Kumaş, renkli ipler, iğne(tercihen çuvaldız gibi kalın bir iğne) , makas, Kumaşı germek için bir karkas/çerçeve, zımba

19 Haziran 2021, Cumartesi
Yumuşak Kumaş Heykeller

Bu atölyede heykeller taş, metal, ahşap gibi sert malzemeler yerine kumaş ile yapılıyor. Yumuşacık kumaş heykellerin yapılacağı atölyede bolca kesme ve dikme işlemi öğretiliyor. 

Malzemeler: Çeşitli kumaşlar, düğmeler, iğne/çuvaldız, yumuşak dolgu malzemesi (pamuk, eski gazeteler gibi), makas

26 Haziran 2021, Cumartesi
Batik Boyama ile Resim

Atölyede çok eski kumaş boyama tekniklerinden biri olan Batik boyama tekniği ile evdeki sebzelerden ve meyvelerden yapılan boyalarla batik boyama gerçekleştiriliyor. 

Malzemeler: Değişik sebze ve meyveler, beyaz kumaş, ip, mandal, taş, makas

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *