YÜKLENİYOR

Ara

AKUT, Akdeniz Yangınında 118 İnsanın ve Yüzlerce Hayvanın Kurtarılmasına Destek Oldu

Paylaş

Ülkemizin ilk arama kurtarma sivil toplum örgütü AKUT Arama Kurtarma Derneği, 112 ekibi ve 121 gönüllüsüyle Denizli, Bodrum, Fethiye, Manavgat, MarmarisKöyceğiz ve Denizli’de operasyonlara devam ediyor. Şu ana kadarki operasyonlarında AKUT’un 118 insan, 2 cenaze ve 129’u çiftlik hayvanı olmak üzere çok sayıda evcil ve yaban hayvanın tahliyesini gerçekleştirdiği bildirildi. 

AKUT tarafından yapılan açıklamada, Alanya ve Antalya ekiplerinin Manavgat’ta; Bodrum ve Kuşadası ekiplerinin Mumcular – Mazı – Ören mevkiisinde; Fethiye ekibinin Kavacık, Dereköy, Köyceğiz’de; Denizli ekibinin Denizli ili Pınarcık mevkiisinde ve Marmaris ekibinin ise Kumlubük ve Martı Marina’da operasyonlara katıldığı belirtildi.

İstanbul, Bursa, Eskişehir ve İzmir ekiplerinin ise, takviye güç olarak bugün (4 Ağustos) itibariyle çalışmalara destek vereceği bildirildi. AKUT Eskişehir ekibinin 11 gönüllüsüyle, İstanbul ekibinin 10 gönülüsüyle ve Ankara ekibinin bir termal drone ve 3 gönüllüsüyle Marmaris operasyonu için Bursa ekibinin, Denizli operasyonuna destek için 5 gönüllüsüyle; İzmir ekibinin Muğla bölgesindeki yangın için 18 gönüllüsüyle operasyonlara dahil olduğu belirtildi.

Recep Şalcı: “İmkanlarımızı Seferber Ediyoruz”

Yangın felaketi ile boğuşan tüm il ve ilçe sakinlerine geçmiş olsun dileklerinden bulunan AKUT Başkanı Recep Şalcı, “Maalesef son günlerde yaşanan, insan, hayvan ve ağaç, birçok canı kaybettiğimiz yangın felaketlerinde, acımızın daha da büyük boyutlara gelmesini önlemek adına, var gücümüzle çalışıyoruz. Şu ana kadar 118 insan, 129 çiftlik hayvanı ve çok sayıda evcil ve yaban hayvanının tahliyesini gerçekleştirdik. AKUT olarak yangın kontrol altına alınana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *