YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Alman filozof Georg Wilhelm Friedrich Hegel’in felsefesi, filozofun 250’inci doğum yılında Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) düzenlenen Çarşamba Akşamüstü Söyleşileri’nde kapsamlı bir programla ele alınacak.

Programda Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Hegel uzmanları konuşmacı olarak yer alacak. Modern zamanların son sistem felsefesi kurucusu, Kant, Fichte ve Shelling’in felsefelerini takip eden Alman idealizminin doruk noktası Hegel’in felsefesinin tartışılacağı söyleşi dizisi, Ocak ve Şubat ayları boyunca Çarşamba günleri saat 18:00’de Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) gerçekleşecek.

“250’inci Doğum Yıldönümünde Hegel ve Alman Felsefesi” başlıklı TESAK Çarşamba Akşamüstü Söyleşileri’nin moderatörlüğünü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyeleri Güçlü Ateşoğlu ile Kurtul Gülenç yürütecek. 8 Ocak’ta başlayan söyleşi dizisi Güçlü Ateşoğlu’nun Hegel felsefesine bir giriş niteliği taşıyan “Hegel Öncesi Alman Düşüncesinin Ana Hatları (Alman Romantizmi, Fichte, Schelling)” söyleşisiyle başlayacak. Ocak ve Şubat ayları boyunca her Çarşamba düzenlenecek söyleşi dizisi, felsefeye ilgi duyan herkesin katılımına açık.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *