YÜKLENİYOR

Ara

Anadolu’nun Saklı Kalmış Lezzetleri Divan Restoranlarında Gün Işığına Çıkıyor

Paylaş

Divan Restoranları ve Divan Otellerinde servis edilecek Eskimeyen Tatlar menüsü, günümüzde hala yaşayan tatların yanı sıra Anadolu topraklarında binlerce yıldır var olmuş sayısız uygarlığa ait sofraların baş tacı yemeklerini de sahipleniyor. Karacadağ pirinci, İspir fasulyesi ve Kastamonu pastırması gibi coğrafi işaretli ürünlerin yer aldığı zengin menü, geçmişten günümüze, bugünden yarına bir lezzet köprüsü oluşturuyor.

Eskimeyen Tatlar menüsünde nar taneleri, dereotu ve süzme yoğurt ile servis edilen “Urla Sakız Baklası”, tirit yağlı “Süryani Usulü İçli Köfte”, taze baharatlarla kavrulan Karacadağ pirinciyle hazırlanan “Ege Otlu Enginar Dolması” ve keş peynirli, cevizli “Beypazarı Yayım Eriştesi” dikkat çeken yemekler arasında yer alıyor.

Anadolu mutfağının öne çıkan lezzetlerinden Fırınlanmış Kuzu İncik’den Ayvalı Dana İncik Yahnisi’ne, Fındıklı Levrek Buğulama’dan Kastamonu Pastırmalı İspir Kuru fasulye’ye kadar eskimeyen tüm tatları 16 Mart – 23 Nisan 2020 tarihlerinde Divan şeflerinin yorumuyla Divan Restoranları ve Divan Otellerinde tadabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *