Please assign a menu to the primary menu location under menu

Tiyatro

Anne, 17 Mart’ta Sahnelenmeye Başlıyor!

Defne Kayalar, Engin Hepileri, Doğa Halis ve Sevda Erginci’yi buluşturan “Anne” tiyatro oyununun prömiyer tarihi belli oldu! Oscar ödüllü Fransız yazar Florian Zeller’ın yazdığı bir tiyatro metni olan “Anne”, Anthony Hopkins’e de Oscar kazandıran 2018 yapımı “Baba” ve “Oğul” ile birlikte üçlemenin bir parçası.

Oyun, bir annenin eril aile yapılanmasında kayboluşunu izleyiciye çarpıcı bir komedi ve histeri diliyle sunuyor. Birbirini tekrar eden sahnelerin uyandırdığı merakla, izleyicinin, bir kadının hayatının elinden nasıl kayıp gittiğine şahit olmasını istiyor.

Parisli yazar, erkek egemen aile yapısını alışılmış tarzda sunmak yerine, metropol hayatındaki izleyicilere de hayati perspektifler katabilecek bir psikolojik gerilimle yazmış. Tiyatro iN de Kadın Hakları mücadelesinde arabeskleşmeyen bu tarifi çok önemsiyor.

Defne Kayalar’ın anneyi, Engin Hepileri’nin babayı, Sevda Erginci’nin kızı ve Doğa Halis’in oğlu oynadığı, tüm provalarını Studio iN çatısı altında gerçekleştiren oyun 17 Mart’ta Moda Sahnesi’nde yapacağı prömiyerle yolculuğuna başlayacak. Sonrasında 9 Nisan’da Fişekhane ve 27 Nisan’da da Zorlu PSM sahnelerinde seyirci karşısına çıkarak yolculuğuna devam edecek.

Oyun, aynı zamanda Moda Sahnesi’nin de kurucularından olan başarılı oyuncu Onur Ünsal’ın da ilk yönetmenlik deneyimi. Dekor ve Işık tasarımını Cem Yılmazer’in üstlendiği oyunun müzik ve ses tasarımını Mert Üçer, kostümlerini ise Hazal Gürel yapıyor.

Oyunun yapımını; “Katil Joe”, “Oda ve Adam”, “Akciğer” ve “39 Basamak” oyunlarının yapımlarını da üstlenen, Engin Hepileri’nin kurucusu olduğu Tiyatro.iN gerçekleştiriyor.