YÜKLENİYOR

Ara

Anne Babalar ve Yabancı Dil Öğretmenleri İçin Rehber Niteliğinde Bir Çalışma

Paylaş

Çocuklarının İngilizce becerilerine yatırım yapmak isteyen velileri destekleme amacıyla yazılan “Çocuğum İngilizce Öğreniyor – Anne Babalar için Yol Haritası’ gerçek yaşamdan alınmış somut vakalar üzerinden uygulanabilir prensipler önerirken yabancı dil öğretmenleri için de güncel bir rehber niteliği taşıyor.

Prof. Dr. Cem Balçıkanlı ve Prof. Dr. Kemal Sinan Özmen’in hazırladığı, Altın Kitaplar Akademi logosuyla piyasaya çıkan “Çocuğum İngilizce Öğreniyor – Anne Babalar İçin Yol Haritası”; “İngilizce çalışırken çocuğuma nasıl yardım etmeliyim? Çocuğumu nasıl yönlendireceğim? Neden anlıyorum ama konuşamıyorum?” sorularının cevabını veriyor. Anne ve babalar yabancı dil öğrenmenin temel prensiplerini keşfederken çocuklarla öğrenme özelinde doğru iletişim kurabilmenin inceliklerini de irdeleme fırsatı buluyor.

“Çocuğum İngilizce Öğreniyor – Anne Babalar İçin Yol Haritası” kitabının yazarları Prof. Dr. Cem Balçıkanlı ve Prof. Dr. Kemal Sinan Özmen, “Tüm bilinçli anne babalar çocuklarının İngilizceyi iyi öğrenebilmesini ister. Üst düzey İngilizce becerileri akademik ve mesleki yaşamları boyunca evlatlarımıza sadece yeni fırsatlar yaratmayacak, aynı zamanda onların hızla değişen dünyanın aktif
özneleri olmalarını da sağlayacaktır. Bu sürecin tüm sorumluluğu ise sadece okula, öğretmene veya çocuğun kendisine yüklenemez. Biz velilerin de çocuklarımızın İngilizce öğrenme serüvenlerinde oldukça önemli bir rolü bulunmaktadır. Pekâlâ bu rolün ne kadar farkındayız ve rolümüzü ne kadar etkili oynayabiliyoruz? Geç kalmak istemeyen anne ve babalar, Çocuğum İngilizce Öğreniyor kitabıyla yabancı dil öğrenmenin temel prensiplerini keşfederken çocuklarla öğrenme özelinde doğru iletişim kurabilmenin inceliklerini de öğrenecekler” yorumunda bulunuyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *