Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Arctic Monkeys 3 Senelik Aranın Ardından İlk Konserini Zorlu PSM’de Gerçekleştirdi!

Konser biletleri satışa çıktığı anda tükenen, müzikseverlerin ve hayranlarının aylardır dört gözle beklediği Arctic Monkeys, 3 yıl sonra çıktığı dünya turnesinin ilk iki konserini Zorlu PSM’de gerçekleştirdi.

Zorlu PSM, bu yaza damga vuran PSM Loves Summer konser serisinin son konserinde dünyaca ünlü İngiliz indie rock grubu Arctic Monkeys’i ağırladı! Ulusal ve uluslararası basının yakından takip ettiği konserde Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinden gelen hayran kitlesi iki saate yakın Arctic Monkeys şarkılarına eşlik etti. Do I Wanna Know, R U Mine ?, One For The Road ve 505 gibi nice hitlerini seslendiren Arctic Monkeys hafızalara kazınacak performansıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ndeydi. 

Müziklerinde sadece alternative rock, post-punk revival ve indie rock’a bağlı kalmayıp psikedelik pop, glam rock ve cazı da barındırarak zengin bir sound sunan; efsanevi solist Alex Turner, Jamie Cook, Matt Helders ve Nick O’Mally dörtlüsünden oluşan kadrosuyla Arctic Monkeys, üç yıllık bir aranın ardından “PSM Loves Summer” konser serisinin son konseri olarak Türkiye’deki hayranlarıyla iki gece üst üste buluştu. Binlerce kişinin bir arada coşkulu bir biçimde eğlendiği görkemli konserde en sevilen hitlerini seslendiren Arctic Monkeys, sevenlerine uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir müzikal şölen yaşattı.