Please assign a menu to the primary menu location under menu

Güzellik ve Bakım

Atölye Ruhunun İşlendiği Benzersiz Yeni Parfümler

Zamansız, karakteristik ve elegan… Atelier Rebul’ü benzersiz kılan atölye ruhunun işlendiği Collection Atelier parfüm koleksiyonu, üç yeni parfümle sizi eşsiz bir yolculuğa davet ediyor.

Atelier Rebul’ün geçmişinden ilham alarak yarattığı zamansız koleksiyonu Collection Atelier, bir dönem filmi tadındaki yeni parfümleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Nuit en Rose ile nostaljik yıllara, Bal D’Orient ile Doğu Ekspresi’nin son durağındaki Pera Palace’da ihtişamlı bir baloya, Rebul Eczanesi’nin kurucusunun ismini taşıyan J.C. Reboul ile Atelier Rebul’ün köklerine doğru bir yolculuğa hazır mısınız? 

Collection Atelier NUIT en ROSE

Nostaljik yıllar… Beyoğlu’nun asalet ve nezaket kokan yaz gecelerinden biri. Pembe şifon elbisesiyle şık bir kadın, keyifli bir akşam yemeğine yetişmek için İstiklal Caddesi’nde telaşlı bir şekilde koşuyor. Gün batımının caddeye vuran ışığı bu pembe geceleri sembolize ediyor. İşte Nuit en Rose, bu mükemmel anı yumuşak dokunuşuyla teninize taşıyor. Doğudan gelen sıcacık ve baştan çıkarıcı agarwood’u feminen gül ile buluşturan bu odunsu ve çiçeksi parfüm Pera’nın göz alıcı yaz gecelerini simgeliyor. Parfümün, üst notalarında gül egemen olurken, kalp notasında tonka fasülyesi ve alt notasında misk ile odunsu notalar yer alıyor. Bu benzersiz parfüm Atelier Rebul’ün masalsı atölye ruhunu yaşatıyor. 

Collection Atelier BAL D’ORIENT

Aristokratların, yazarların ve film yıldızlarının bir araya geldikleri ve aynı zamanda Doğu Ekspresi’nin son durağı olan İstanbul’un Pera Palas’ında göz alıcı bir balo… Zarafet dolu bu baloda, bir anda dikkatleri üzerine çeken, baş döndüren feminen, büyüleyici ve zengin odunsu & oryantal bir parfüm. Bal D’Orient; karanfil, tarçın, anason ve pembe biberle donatılmış notaları sayesinde hayranlık dolu bakışları size yöneltmek için yaratılmış, büyüleyici bir koku. Baharatlı üst notasını benzersiz bir deneyim için odunsu ve çiçeksi notalarla devam ettiren bu parfüm; kalp notasını alışılagelmişin dışında ama aynı zamanda “tam da kıvamında” bir hale getirmek için odunsu notalar ve gül dokunuşu ile tamamlıyor. Bu sıcak odunsu notalar, alt notalardaki atlı amber, vanilya, bal, misk ve pamuk şeker ile bir araya geliyor ve ortaya bütün dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak cezbedici ve büyüleyici bir parfüm çıkarıyor.

Collection Atelier J.C. Reboul 

Rebul Eczanesi’nin kurucusu Jean Cesar Reboul’e bir övgü olan ve onunla aynı ismi taşıyan J.C. Reboul, Atelier Rebul’ün mirasını formülünde taşıyor. 1800’lü yılların sonundan bugüne gelişen koku uzmanlığının bir yansıması olan bu parfüm, dönemin entelektüellerinin merkezi olan Pera’nın yarattığı muhteşem zenginlikteki kültürü yaşatıyor. Üst notalarında bergamot, kakule ve pembe biberi taşıyan Collection Atelier J.C. Reboul, baharatlı ve odunsu olduğu kadar ferahlatıcı da olan notalar ile benzersiz bir deneyim sunuyor. Kalp notasında tütsü, laden reçinesi ve paçuli bulunan zengin kombinasyon, uzun süre kalıcı benzersiz bir koku yaratıyor. Amber ve miskten oluşan alt nota ise yumuşak ve kremsi bir bitiş için sandal ağacı ile tamamlanıyor. Dönemin centilmenlerinden Jean Cesar Reboul’e ithafen yaratılan bu odunsu & baharatlı parfüm, bugünün centilmenlerine çok yakışacak.