YÜKLENİYOR

Ara

“Ay’ın İlk Arkadaşları” ile Ay’a Yolculuk!

Paylaş

Ödüllü yazar Susanna Leonard Hill’in Ay’a ilk yolculuğu anlattığı, çocuklar için eğitici ve öğretici bilgilerle dolu “Ay’ın İlk Arkadaşları” adlı kitabı, The Çocuk Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. New York Times’ta “Çok Satan Yazar” olarak seçilen Hill, kitap aracılığıyla çocukları Ay’a seyahate çıkarırken, “Dünya’nın gece lambası” olan Ay’ı, eğitici ve öğretici bilgilerle yeniden tanımlıyor.

New York Times “Çok Satanlar” listesine giren “Ay’ın İlk Arkadaşları”, Ay’a ayak basılmasının 1.yıldönümünde çocukları, “Dünya’nın gece lambası”nı keşfetmeye davet ediyor. Ay’da Dünya’ya nazaran daha hafif olduğumuz gibi bilgileri öyküleştirerek çocuklara aktaran kitap, “Galaksinin haylaz çocuğu” olan Ay’ın gözünden Dünya’daki değişimi sayfalarına sığdırıyor. Çocuklar, Dünya’daki değişimi gözlemleyerek, nesli tükenen hayvanları da öğrenme fırsatı buluyor.

Ay’ın bilinmeyenlerini keşfe çağırıyor

Galaksimizin başrol oyuncularından biri olan Dünya’nın uydusu Ay’ın bilinmeyenleri, Hill’in kalemiyle “Ay’ın İlk Arkadaşları” kitabında buluşuyor. Uzay boşluğunda kendini çok yalnız hisseden Ay, yeni arkadaşlar edinme umuduyla Dünya’yı izlemeye başlıyor. Zamanla gelişen
Dünya’yı Ay’dan izledikçe merakı ve heyecanı da artıyor. “Acaba bir gün onu ziyaret etmeye birileri gelecek mi?” diye düşünürken, kendisi hakkında bilinmeyenleri keşfediyor.

Geri sayım başlasın!

The Çocuk Yayınları etiketiyle çocuklarla buluşturulan kitabın baskısında sağlığa zarar vermeyen gıda boyası kullanılıyor. 5 yaş üstü çocuklara hitap eden kitabın orijinali 2019 yılında Ay’a ilk ayak basılışının 50. yılına özel olarak yayımlanmıştı. Kitapta 51 yıl önce Ay’a seyahat etmek üzere yola çıkan Apollo’nun kalkışından önceki geri sayımı dinlemek için bir QR kod bulunuyor.

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *