Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sergi

Bahar Coşkun’un Diğer Şehir Adlı Resim Sergisi Trump Art Gallery’de!

Sanatçı Bahar Coşkun, ‘Diğer Şehir’ isimli resim sergisiyle Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. Bahar Coşkun’un her biri kendi içinde bir öykü barındıran şehirleri tuvallere taşıdığı ‘Diğer Şehir’ sergisi, 31 Ocak’a kadar gezilebilir. 

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, yerli ve yabancı sanatçıların sanat eserlerine ev sahipliği yapmaya, İstanbullulara sanatın özgün örneklerini sunmaya devam ediyor.

Her biri kendi içinde bir öykü barındıran şehirleri tuvallere taşıyan Bahar Coşkun, ”Bütün şehirlerin görünen, görülmek istenen, görülmesi beklenen ya da görülmemesi umulan, görülmek istenmeyen sokakları vardır” diyor ve şöyle devam ediyor: “Bütün şehirlerin hep göz önünde olan ama görülmek istenmeyen, yokmuşçasına davranılan, bazen rahatsız olunan insanları vardır. Sabah işimize ya da okulumuza giderken metro ya da otobüs duraklarında onların yanlarından bir eşyaymışçasına geçip gideriz. Bize bakmalarını, onlarla göz göze gelmeyi hiç sevmeyiz. Rahat yaşamlarımıza bir gölge düşürür bu çünkü. Bu görülmeyen diğer şehir ve şehirliler, kendi içinde elbette ki bir öykü barındırır. Öylesine ötekileştirdiğimiz, dışladığımız, farkına varmaktan kaçındığımız sokaklar ve insanlar… Bunları izlemeyi seviyorum, bunların içlerindeki güzelliği ve estetiği seviyorum. Belki hiç yaşamak istemediğimiz sokaklar ve evler onlar; öylesine güzeller ki bakmadan geçemem. Öylesine güzel ki o insanlar; bizim kurduğumuz ve şekillendirdiğimiz düzenin sonucu bu. Hiçbir şey onların tercihi değil, hepimiz böyle olmasını istediğimiz için böyle. Hiçbir şey benim suçum değil diyemem. Kendi ülkemizde ya da dünyanın bir yerinde biz daha rahat yaşayabilelim diye inşaat artıklarından, çöpten toplanan malzemelerden kurulan barakalarda yaşıyor insanlar ya da hiçbir yerde yaşamıyor. Herkesin gerçekliği ele alış şekli başkadır, ben görülmek istenmeyen güzelliği görmenizi istiyorum. Bunu isterken romantik bir duyarlılık içinde kendimi rahatlatmak değil amacım. Sadece göstermek…”

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği sergi, 31 Ocak tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B3 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.