YÜKLENİYOR

Ara

Başak Sayan’ın Oğlu Ares için Kaleme Aldığı “Gölgesini Arayan Çocuk” Raflarda!

Paylaş

Son kitabı “Sen Değişirsen Her Şey Değişir” çok satanlar listelerinde haftalarca
kalan Başak Sayan’ın, oğlu Milan için yazdığı ilk çocuk kitabı “Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk”un ardından bu defa oğlu Ares için kaleme aldığı “Gölgesini Arayan Çocuk” raflarda yerini aldı.

Roman türündeki kitapta Sayan, ilkokul çağlarındaki Ares’in, toplumda kendine yer edinme çabasını, hayata bakışını ve gerçek sevgiyi anlatıyor.

Başak Sayan’ın geçtiğimiz yıl oğlu Milan için yazdığı, yayımlanan ilk çocuk kitabı
“Rüzgâr Olmak İsteyen Çocuk”, okullarda okutulmak üzere seçilen kitaplar arasına
girmiş ve ebeveynler tarafından da çok beğenilmişti. Kitaplarıyla çocuklara, sahip
olduklarının değerini bilmeyi, inandıkları takdirde her şeyi başarabileceklerini anlatmayı amaçlayan Sayan, ikinci çocuk kitabı “Gölgesini Arayan Çocuk”u ise oğlu Ares için yazdı.

İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini alan “Gölgesini Arayan Çocuk” ile yazar, bir çocuğun sevilmek için hiçbir nedene ihtiyacı olmadığını ve her çocuğun koşulsuz sevilmeyi hak ettiğini vurguluyor.

“Gölgesini Arayan Çocuk” sadece yetişkinlerin değil, minik çocukların ve gençlerin de kendilerini topluma ve çevresine kabul ettirme ihtiyacı ve gereksinimi duyduğunu hatırlatıyor. Bu ihtiyaç ve gereksinimleri sağlamanın en sağlıklı yolu, kendi yetenek ve kabiliyetlerini keşfedip, yapabileceklerinin farkına vararak kendine sarsılmaz bir yer edinmektir.

Romanın başkahramanı Ares, işte tam da “o” çocuktur; zeki, akıllı, yetenekli ve becerikli. Ares’in okulda kendini kabul ettirmesi, sevdiği kızla arkadaş olması gerekir ama bir türlü beceremez, çünkü henüz kendisini tanımamıştır. Kendini bir tanısa, gölgesini tanıyabilse, yeteneklerinin bir farkına varabilse neler olacak neler…!

Çizimlerini Güliz Öncü’nün, kapak tasarımını Gilas Coşkun’un ve sayfa tasarımını Şevval Ulusoy’un yaptığı “Gölgesini Arayan Çocuk” okuyucusunu, Ares’in kendini keşfetmek için çıktığı yolculuğa ortak ediyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *