Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk KitaplarıEdebiyat

Begüm Yücel’in İlk Çocuk Kitabı Çıktı

SEY Vakfı Başkan Vekili Begüm Yücel’in kaleme aldığı “Benim Yolum, Benim Yolculuğum”adlı kitap Okuryazar Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

SEY Vakfı Başkan Vekili görevininin yanı sıra Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları’nda İcra Kurulu Üyeliği yapmakta olan Begüm Yücel’in ilk çocuk kitabı “Benim Yolum, Benim Yolculuğum” Okuryazar Yayınevi etiketiyle çıktı. Yücel, kitabında oğlu Kaplan’ın uzun ve maceralarla dolu hayat hikayesini merak uyandıran bir dilde kaleme alıyor. Kitabında Yücel, çocukların büyürken aslında en yakın yol arkadaşlarının ebeveynleri olduğuna dikkat çekiyor.

İki erkek çocuk annesi olan Begüm Yücel, toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine vurgu yaparak kitabını şu cümlelerle anlatıyor:

“Kitabımın kahramanı küçük oğlum Kaplan. Kaplan, bu hikayede bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk çok uzun ve maceralarla dolu. Yolculuğun adı hayat. Bu yolculukta hepimiz varız! Hepimiz farklıyız! Onun için bu yol çok güzel, rengarenk! Kaplan seni de çağırıyor. Sen her kimsen… Hadi gelsene!’’

Yücel, kitabı yazarken en büyük motivasyonunun ise, satıştan elde edilecek gelirin tamamının kız çocuklarının eğitimi için kullanılması olduğunu belirtiyor.