Please assign a menu to the primary menu location under menu

Anne ve Çocuk

Beils, Özel Okullarda “Akıcı İngilizce Konuşturan” Eğitimlerine Start Verdi

Online İngilizce eğitiminin lider markası Beils, Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Dünya çapında ünlü İngilizce materyal yazarları, öğretmen eğitimcileri ve konuşma İngilizcesinde uzman öğretmenleri ile güçlü bir kadroya sahip olan Beils, Türkiye’deki K12 (İlk, orta ve lise) düzeyindeki okulların İngilizce eğitim açığını kapatacak önemli bir projeye start verdi. Şu anda bu proje kapsamında gerçekleştirdiği pilot çalışmalarla tam not alan Beils, 2021-2022 akademik yılında Türkiye’nin önde gelen özel okullarının İngilizce konuşma derslerindeki çözüm ortağı olacak.

Pandemi, çoğu eğitim kurumunu uzaktan eğitim konusunda hazırlıksız yakaladı ve aktif öğrenme süreci sekteye uğradı. Aslında bu sene yapılan online eğitim değil, “acil zorunlu eğitimdi”. Eğitim kurumlarının ellerinden gelen her türlü imkânı seferber etmelerine karşın, öğrenciler yorgun düştü, öğretmenler çaresiz hissetti, veliler de beklentilerini bulamadı. Online eğitimde bu sene yaşanılan en büyük sorunlardan biri ise öğrencinin bilişsel, sosyal ve duyuşsal olarak derse katılımını sağlamak oldu.

Veliler öncelikli olarak çocuklarının İngilizceyi çok iyi öğrenmeleri ve akıcı konuşma becerisi edinmeleri amacıyla özel okulları tercih ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları’nın 10.02.2021 tarihinde bildirdiği genelgeye göre, İngilizce derslerinin yüzde 20’sinde ana dili İngilizce olan öğretmenlerle online eğitim yapma hakkına sahip olmalarına karşın, Türkiye’deki özel okullar, Pandemi nedeniyle ana dili İngilizce olan tecrübeli öğretmenler bulmakta zorluk yaşayabiliyorlar.

600’e yakın pilot ders, özel okullardan tam not aldı

Online İngilizce öğretimdeki global lider Beils, özel okulların bu ihtiyacına çözüm bulmak amacıyla başlattığı proje ile son 4 aydır Türkiye’nin en başarılı özel okullarıyla iş birliği gerçekleştirdi. Şimdiye kadar farklı okullarda 600’e yakın pilot çalışmaya imza atan Beils, online İngilizce konuşma ve etkin iletişim becerisine odaklanan kapsamlı pilot çalışmalar yapmaya odaklandı. Beils’in, etkin iletişim, aktif öğrenme ve dijital öğrenmeyi geliştiren İngilizce konuşma dersleri, özellikle çocuklarını evde takip eden velilerden, dersin bitmesini istemeyen öğrencilerden ve süreçten çok memnun kalan okul idarecilerinden tam not aldı. Pilot derslerin, daha önce çekingen, motivasyonu olmayan ve ekranın karşısında uzun zamandır yalnız hisseden öğrencilerin üzerinde bile çok ciddi bir fark yarattığı; tüm öğrencilerin İngilizce konuşma dersini büyük bir motivasyonla bekler hale geldikleri gözlendi.

Hali hazırda farklı okullarla pilot çalışmasını sürdüren Beils, pilot çalışması biten okullarla da iş birliği sözleşmelerini imzalamaya devam ediyor. Ana dili İngilizce olan deneyimli öğretmenlerle İngilizce konuşma programı yapmak isteyen okulların [email protected] adresinden bilgi alabilecekleri belirtiliyor.

3 kıtaya yayılan İngilizce eğitimleri ile lider

Beils, 30 yılı aşkın süredir İngilizce eğitim materyalleri ile dünya çapında 10 milyonlarca öğrenci ve 100 binden fazla öğretmene ulaşan deneyimli lider yayıncı Burlington English Grubunun online eğitim markası olma özelliği taşıyor. Uzun yıllar süren geliştirmelerin ardından 2009 yılında, sınıflarında kullandığı İngilizce öğretimi çözümlerini Beils markası ile dijital platforma taşıyan Burlington English, yüzlerce İngilizce dil okulu ve İngilizce online öğretim programları ile 3 kıtaya yayılan eğitimler gerçekleştiriyor. Beils öğretmenlerinin her biri İngilizce öğretmenliği mezunu, uluslararası diplomalara ve deneyime sahip, online eğitimde, aktif öğrenme ve konuşma İngilizcesinde uzman profesyonellerin arasından seçiliyor.

Geliştirdiği benzersiz online eğitim platformu ile İngilizce öğrenme deneyimini; online İngilizce eğitiminde uzman, ana dili İngilizce olan öğretmenlerden oluşan profesyonel kadrosuyla Türkiye’de de 2020 yılında sunmaya başlayan Beils, “Gücü kaynağında farkı sonuçlarında” mottosuyla özgüvenli ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak, dil sınavlarına hazırlanmak ve kariyeri için İngilizce öğrenmek isteyenleri kısa sürede hedeflerine ulaştırıyor.