Please assign a menu to the primary menu location under menu

Keşfet

Benlerinizden Mesajınız Var!

İster kulağınızda veya burnunuzda isterse boynunuzda olsun. Geçmişten günümüze kadar her zaman merak edilen konuların başında gelen benlerinizden mesajınız var.

Her ne kadar rölatif – izafi bir konu olmuş olmasına rağmen geçmişten bu yana insan benleri hakkında yorum yapan pek çok insan, yüz benlerinin insan kişiliklerini deşifre edici sır taşıdığı konusunda hem fikir.

Yaklaşık 30 yıldır Çin astrolojisi alanındaki yazıları ile dikkatleri çeken Simong Wong; Çin tıbbında ben analizinden sıkça kullanıldığını belirterek vücudumuzdaki benlerin kişiliğimiz başta olmak üzere ruh hali, gelecek ve sağlığımız hakkında çeşitli mesajlar taşıdığını söylüyor. Bu durumda benleriniz aslında tam da karakterinizin bir işaretçisi durumunda. Ancak bu biraz da benlerinizin konumu ile bağlantılı.

Nasıl olduğunu merak ediyorsanız hadi gelin benlerinizin konumlarına göre hakkınızda neler söylediklerine hep birlikte göz atalım.

Alın ve Baş

Alnınızdaki bir benin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız eğer hemen söyleyelim. Alnının ortasında ben bulunan kişiler her ne kadar otorite ile olan problemi temsil ediyor olsa da Çin astrolojisi bunun aslında refaha işaret ettiğini söylüyor. Bu kişiler özellikle ailede sözü geçen veya patronu olan kişilerle iletişim kurmakta zorlanıyor. Başın yan tarafındaki benler ise doğru odaklanma başta olmak üzere motivasyon ve enerjinin doğru kullanılmasını simgeliyor. Alnın sağ tarafındaki ben ise hem iş hem de evlilik için gerçekten iyi bir arkadaş olduğunuzu söylüyor.

Kaşlar

Kaşın altında bulunan benler sağlıklı bir yaşamı ve bereketi simgelerken; kaşın üstündekiler ise arkadaşlarınızla veya ailenizle yaşadığınız hoş olmayan durumlar nedeniyle bazı talihsizliklerle yüzleşmek zorunda kalabileceğinizi gösteriyor.  

Yanaklar

Yanağınızdaki bir ben çoğu zaman güzellik işareti olarak adlandırılıyor olsa da nasıl göründüğüne bağlı olarak yanağınızdaki bir nokta birkaç farklı anlama gelebilir. Çin astrolojisine göre birinin yanağında bulunan bir ben o kişinin “cesur, samimi ve çalışkan bir insan” olmasının yanı sıra oldukça atletik ve materyalist olmadığı anlamına geliyor. Yanağınızın sağ tarafındaki bir ben ailesini her şeyden üstün tutan sevecen bir insanı ifade ederken, sol tarafındaki ise içe dönük yapınız nedeniyle kibirli biri olarak çıkabileceğinizi söyler.

Kulaklar

Çin astrolojisine göre karakteri simgeleyen kulaklar üzerinde bulunan benler iyi bir kişiliğin yanı sıra saygınlığı da ifade eder. Kulağın içinde bulunan ben uzun bir hayat sürüleceğini gösterirken, kulağın üstündeki ben ise zeki bir kişiliği simgeliyor. Kulaklarında ben olan kişiler olağanüstü kişilik ustaları olarak görüldüklerinden sadık, güvenilir ve iyi kalpli kişiler olarak kabul edilirler.

Burun

Burnunuzda ben varsa dikkatli olmakta fayda var. Çünkü burnun bitiminde ben olması riskli bir pozisyona teşkil edebilir. Bu da kararsızlık, dengesizlik ve özellikle de ilişkilerdeki istikrarsızlığı beraberinde getirebilir. Burun köprüsünde bulunan benler ise nefes yolları üzerinde olduğu için tuzakları ve sorunları işaret ediyor. Burnun kenarında bulunan ya da içerde saklanmış olan ve görülmeyen benler de iyi para kazanmayı simgeliyor.

Çene

Çin astrolojisine göre çenenizdeki bir ben kişinin son derece sevecen olduğunu gösterir. Bu da hayatta tam bir zirve ya da tam bir dibe düşme anlamına gelir. Bu ben bir kişinin sevecen, inatçı ve kararlı doğasını temsil eder. Bu kişiler gerçekçi olduklarından yeni bir şey denediklerinde her sonuca hazır olurlar. Benler sağ tarafta ise kişinin mantıklı ve diplomatik olduğu, sol tarafta olması durumunda ise kişinin oldukça dürüst olduğuna işaret eder.

Boyun

Baş ve vücudu birleştiren boyun bölgesi ruhu ve psikolojiyi temsil ediyor. Burada bulunan ben buranın enerji akışını engellediği için hayal kırıklığı anlamına geliyor. Eğer ben boynunuzun tam ortasında bulunuyorsa kişinin aileden kaynaklı derin bir üzüntü nedeniyle hırçın bir karakter olduğunu gösteriyor.

Kollar

Dirseğin altında bulunan benler şefkati, omuz ve dirsek arasında olan benler ise kolay para kazanabilmeye işaret eder. Özellikle kollarında ben olan kişiler oldukça kararlı olduklarından hata yapmaktan korkmazlar.

Göğüs

Çin geleneğine göre göğsünüzdeki veya göğüs bölgenizdeki bir ben birkaç farklı anlama gelebilir. World of Feng Shui’ye göre göğsünüzdeki bir ben hırslı olduğunuz kadar cömert ve harika çocuklarınız olduğu anlamına da gelebilir.

Göbek

Çin astrolojisine göre bu bölge şansı sembolize ettiği için kişinin beninin göbek merkezine yakın olmasının kişiye uğur getirdiğine inanılıyor.

Eller

Elinizdeki bir ben Çin astrolojisine göre çalışkan ve enerjik olduğunuz anlamına gelebilir. World of Feng Shui’ye göre ise bir kadının elindeki benler onun kararsız özelliklere ve aşırı harcama eğilimine sahip olduğu anlamına gelebilir.

Sırt

Sırtta bulunan benler yükü temsil ederken genellikle zor işler yaparak başarıya ulaşmayı simgeliyor. Ancak başarının gelmesi için de zaman olduğuna işaret ediyor.

Dudaklar

Ben dudağınızın sağ veya sol köşesinde ise hayatınızdan en iyi şekilde yararlanmak isteyen bir insansınız demektir. Arkadaşlarınızla maceralı ve iyi vakit geçirmenin tadını çıkarabilir, hayatınızı harika hale getirmenin sizin işiniz olduğunu anlayabilirsiniz.

Omuz

Bu benler karakterinizdeki sorumluluğu vurgulamaktadır. Omzunuzda ki bir ben hayattaki birçok rezaletin üstesinden gelmek de dahil olmak üzere birçok ağır sorumluluğun yükünü taşımak zorunda olan bir kişi olduğu anlamına gelir.