YÜKLENİYOR

Ara

BigChefs’in Yeni Menüsü Hem Göze Hem de Damağa Hitap Ediyor!

Paylaş

Hem göze hem damağa hitap eden BigChefs, ilkbahar – yaz menüsünü “hayatı farkındalıkla, özenle ve sağlıkla sürdür” mottosuyla hazırladı.

BigChefs, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla hayatın birçok alanında sürdürülebilir değerler yaratmayı amaçlıyor.

Dünyadan lezzetlere, kültürümüzden izlere, büyük değerlere ve hatırda kalıcı anılara ev sahipliği yapan BigChefs, sahip olduğu bakış açısını yeni İlkbahar-Yaz menüsüne de yansıtarak “hayatı farkındalıkla, özenle ve sağlıkla sürdür’’ mottosu ile öne çıkardı.

Hafif tercih edenlere uzmanından eşsiz lezzetler 

Her damağa hitap eden birbirinden lezzetli yemeklerin mimarı BigChefs, hafif tercih edenler için İlkbahar-Yaz menüsünde Uzman Diyetisyen Ulaş Özdemir’in sağlıklı beslenme önerilerine yer veriyor. Sağlıklı, hafif ve her öğüne hitap eden önerilerde; Keçi & Lor Peynirli Brushetta, Izgara Köfte, Tavuklu ve Avokadolu Taco, Fit Burger ve Avokado Poşe Yumurta gibi birbirinden doyurucu ve lezzetli yemekler yer alırken, Cherrydox içeceği ile sıcak yaz günlerinde kalorisiz serinleme imkanı sunuyor. Kilo almadan tatlı yiyelim diyenlerin yüzünü de yağsız, şekersiz ve düşük kalorili Hurmalı ve Muzlu Mozaik Pasta güldürüyor.  

Şinitzeli yiyen tadına doyamıyor 

BigChefs, İlkbahar-Yaz menüsünde yer verdiği birbirinden lezzetli dışı çıtır içi yumuşacık her damağa hitap eden üç şinitzel tadıyla da müdavimlerinin kalbini fethediyor. Düşük kolesterol ve yağ oranına sahip lezzetlerden Peynirli Dana Şinitzel ve Tavuk Şinitzel patates salatası, roka ve domates ile servis edilirken, Kadınbudu Şinitzel’e patates püresi ya da patates tava eşlik ediyor. BigChefs’in menüye yeni dahil olan şinitzel grubu nar gibi kızarmış mükemmel tadıyla farkını ortaya koyuyor. 

40 kadına destek veriyor

Mutfaklarında Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın üreticilerden tedarik ettiği taze ve yöresel ürünler kullanan BigChefs, yerel ürünlerin sahiplenildiği bir kültürel değeri de ortaya çıkarıyor.  BigChefs severlere en taze ve doğal ürünleri sunarken, yerel kadın üreticileri de destekleyerek, onların ekonomik ve sosyal özgürlüklerini kazanmalarına yardımcı oluyor. Menüsünü yerel kadın üreticilerden temin edilen mevsimin taze ürünleriyle hazırlıyor. “Toprağın Kadınlarından Sofralara” adıyla hayata geçirdiği projesiyle 40 kadına destek veriyor. Bu desteği her sene yüzde 10 kadar artırmayı hedefliyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *