YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Okula giderken ödevini yapmayan her çocuğun sığındığı binbir türlü bahanesinin olabileceğini bilmeyenimiz yoktur herhalde. Kiminin dedesi hastalanır, kiminin ateşi çıkar, kimininse elektrikleri kesilmiş olur genellikle. Sonuç her ne olursa olsun, ödevini yapmayan veya okula geç kalan bir çocuk için bahaneden bol birşey yoktur.

Günışığı Kitaplığı’nın “Okuldaki Hayalci” dizisinde yer alan “Ödevimi Yapmadım Çünkü Acayip Şeyler Oldu”  ve “Okula Gelirken Çok Komik Şeyler Oldu” kitapları da işte tam da yukarıdaki satırları pekiştirecek nitelikteki çalışmalardan biri. Ancak bir farkla. Bu kitaptaki bahaneler emin olun yukarıda yazılanlardan çok daha yaratıcı ve keyifli.

Öyle ki bir UFO tarafından kaçırılabilir, kalemlerinizi bir masal kahramanına verebilir ya da tam otobüse binecekken ninjaların saldırısına uğramış olabilirsiniz. Anlayacağınız tüm bunlar, bir çocuğun ödevini yapmaması ya da okula geç kalması için geçerli bahaneler olabilir.

Okuldaki Hayalci dizisi, çocukların hayal gücüne deyim yerindeyse övgü niteliğinde, rengarenk ve çok komik bir okuma deneyimi sunuyor. Ödevini yapmayan ve okula geç kalan bir çocuğun sınırsız hayal günü yansıtan iki kitapta, uzaylılar, dev sürüngenler, Robin Hood, etobur bitkiler, Fareli Köyün Kavalcısı, Kırmızı Başlıklı Kız, Yeti, resmi geçit yapan filler ve daha birçok sıradışı kahraman ise eğlencenin dozunu artırıyor.

Dünyaca ünlü sanatçılar Davide Cali ve Benjamin Chaud’un imzasını taşıyan “Okuldaki Hayalci” serisini emin olun çocuğunuz elinden bırakamayacak. 36 sayfalık keyifli bir hikayeye kapısını açan bu kitapların anaokulunun yanı sıra, 1 ve 2. sınıflar için uygun olduğunu da ayrıca belirtelim.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *