Please assign a menu to the primary menu location under menu

Etkinlik RehberiKültür - Sanat

Bir Gecede Binbir Gece, Zorlu PSM’de!

Kimine göre dünya edebiyatının büyük klasiklerinden, kimine göre de Doğu masallarının en önemlisi olan Binbir Gece Masalları aslında bilinenden çok daha fazlasını ifade ediyor. Aynı Borges’in yıllar önce “Binbir Gece Masalları bitmiş değil, bin bir gecenin sonsuz zamanı kendi yolunda ilerliyor” dediği gibi…

Pers Mitolojisi’nden çağdaş İran sanatına, Firdevsi’den Attar Nişaburi’ye uzanan masallı, şiirli, müzikli bir İran yolculuğu “Bir Gecede Binbir Gece” ile unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Shahzadeh N. İgual‘in tasarlayıp yönettiği “Bir Gecede Binbir Gece” gösterisi, Kültürel Dönüşüm Derneği  yararına 12 Ocak 2022 tarihinde Zorlu PSM Turkcell Platinium Sahnesinde sergilenecek.

Sanatçı, klasik ve muasır İran edebiyatından incelikle seçtiği destanlardan bölümler ve şiirlerden dizeleri sahnede Türkçe ve Farsça yorumlarken, izleyicileri unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak.

İgual’e, bu gösteri için İran’dan davet ettiği Amir Ashkan Project, konuk gitarist Akın Eldes’le birlikte, temellerini geleneksel İran müziği ve edebiyatından alan, setarla gitar ve saksofonu, santur ve kemençeyle piyano ve bas gitarı buluşturduğu modern müziğiyle eşlik edecek…