Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Borusan Sanat’da Sanat Dolu bir Hafta!

Borusan Sanat, izleyicili konserlerine tüm hızıyla devam ederken çevrimiçi platformu borusansanat.tv üzerinden yayınladığı ücretsiz konser kayıtlarına 16 Ocak’tan itibaren yeniden başlıyor. Borusan Müzik Evi ise hazırladığı konser programlarına hız kesmeden devam ediyor! 13 Ocak’ta Argüden & Olgun Duo yenilikçi projeleriyle izleyicilerle buluşacak. 14 Ocak’ta ise Oğuz Büyükberber etkileyici üçlüsü ile Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. 

Borusan Müzik Evi, yepyeni iki konser ile dinleyicilerine çağdaş müzik ve disiplinlerarası performansları sunmaya devam ediyor. 

Argüden & Olgun Duo Borusan Müzik Evi’nde!

13 Ocak saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde Argüden & Olgun Duo yenilikçi projeleriyle izleyicisinin karşısına çıkıyor. Özgür caz kavramının felsefesini ve müziğe getirdiği radikal değişikliklere olan ilgilerini ortak noktaları olarak gören ikiliye bu özel konserde, serbest doğaçlama projelerinin usta sanatçısı Şevket Akıncı, çağdaş Avrupa müziği, serbest doğaçlama ve özgür caz arasında köprü kuran yaklaşımı ile tanınan Piotr Damasiewicz ve Argüden’in çeşitli projelerde birlikte çalıştığı Zbigniew Kozera eşlik ediyor.

Oğuz Büyükberber Trio Borusan Müzik Evi’nde!

14 Ocak saat 21.00’de Amsterdamlı klarnetçi Oğuz Büyükberber, etkileyici üçlüsüyle Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Üç benzersiz müzisyen; Oğuz Büyükberber, Meinrad Kneer ve Yorgos Dimitriadis kişisel etkilerinin öngörülemeyen çeşitliliğinin ve bu referanslar örtüştüğünde oluşan sözsüz anlaşmaların peşine düşerek oluşturdukları, çağdaş kompozisyon, caz ve Türkiye geçmişinden gelen etkileri bir araya getiren projeleri ile sahnede…

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin edilebilir. Etkinliklerde PDF bilet ve karekod gibi dijital bilet seçenekleri sunuluyor ve konserlere mobil cihazlardan konser özelinde belirlenen karekod gösterilerek girilebiliyor.

borusansanat.tv geri dönüyor!

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Quartet ve Borusan Müzik Evi’nin beğeni ile takip edilen konserlerinin kayıtları yeniden çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden ücretsiz olarak yayınlamaya başlıyor. Her hafta birbirinden değerli solist ve şefleri ağırlayacak olan borusansanat.tv bu sezonun ilk konser yayınını müzikseverler tarafından ayakta alkışlanan ve büyük beğeni toplayan Açılış Konseri ile yapıyor. 

Alice Sara Ott ve Patrick Hahn, borusansanat.tv’de!

16 Ocak’ta borusansanat.tv’de Patrick Hahn şefliğinde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), günümüzün ilgiyle takip edilen piyanistlerinden Alice Sara Ott’a eşlik ediyor. 2021’in Ekim ayında önce konser salonunda ve şimdi de ekranlardan izleyiciyle buluşacak Açılış Konseri’nde BİFO, Rautavaara ve  Mahler’in yapıtlarını seslendirecek. Ott ise Ravel’in başyapıtlarından biri olan Sol El için Re Majör Piyano Konçertosu’nu seslendirecek. Yaşamı tüm gerçekliğiyle kabul edip, ona tutunmanın her şartta mümkün olabileceğini müziği ile anlatan Ravel’in bu yapıtının ardından BİFO, Gustav Mahler’in bir yüzyıl dönümü şaheseri olan “Titan” başlıklı 1. Senfoni’sini seslendirerek açılışı taçlandıracak.