Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Borusan Klasik yayınladığı iki canlı radyo konserleri ve dopdolu programıyla Nisan ayına merhaba diyor. 31 Mart Çarşamba günü saat 16.00’da Borusan Klasik’in konuğu olan Borusan Quartet’in yanı sıra; 1 Nisan Perşembe günü borusansanat.tv’de Avusturyalı şef Patrick Hahn yönetimindeki BİFO dinleyicileri ile buluşacak.

Borusan Klasik’te bu hafta iki canlı radyo konseri!

Borusan Sanat’ın, Borusan Klasik’te yayınladığı yeni konserinde bu hafta BİFO ve Quartet izleyicilerinin karşısına çıkıyor. Borusan Quartet Mart ayının son konserinde, repertuvarının sevilen yapıtlarıyla dinleyenleriyle hasret giderecek. Borusan Klasik’te yayınlanacak canlı radyo konserinde Borusan Quartet, Fazıl Say’ın oda müziği yapıtlarından; Yaylı Çalgılar Dörtlüsü repertuvarına armağanı “Boşanma” başlıklı yapıtını ve Pēteris Vasks’ın Borusan Quartet’in albümünde de yer alan 4. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nü seslendirecek. 

31 Mart Çarşamba günü saat 16.00’de yayınlanacak konser öncesinde, saat 15.40’ta Aydın Büke ve Serhan Bali müzik üzerine söyleşileriyle dinleyicilerle bir araya gelecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), bahar mevsimini üç eşsiz eserden oluşan bir programla karşılıyor. Dünyaca ünlü Avusturyalı şef Hahn yönetimindeki BİFO, izlenimci müziğin temsilcilerinden Ravel, Ives ve 18. yüzyıl Batı müziğinin en büyük temsilcilerinden olan Mozart’ın eserlerini yorumlayacak.

1 Nisan Perşembe günü saat 14.00’de Hahn yönetiminde canlı olarak yayınlanacak konserde BİFO, Ravel’in piyano dağarcığından orkestraya daha sonra da bale müziği repertuvarına kazandırdığı renkli yapıtı Kaz Ana Süiti, Charles Ives’ın Pulitzer Müzik Ödüllü yapıtı Kamp Buluşması başlıklı 3. Senfonisi ve tüm zamanların esin kaynağı Mozart’ın ünlü Haffner Senfonisi’ni yorumlayacak.

1 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te yayınlanacak konser öncesinde, saat 13.40’ta Aydın Büke ve Serhan Bali müzik üzerine söyleşileriyle dinleyicilerle bir araya gelecek.

Patrick Hahn borusansanat.tv’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, ücretsiz konser kayıtlarıyla izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. 4 Nisan Pazar günü saat 11.30’da “BİFO ile Başyapıtlar” başlığını taşıyan konserde, ünlü şef Patrick Hahn yönetiminde BİFO, Bartók ve Beethoven’dan oluşan programla dinleyicilerine ulaşıyor.

İki çok sevilen besteciden iki başyapıtın seslendireceği konserde BİFO’yu yönetecek olan Hahn, anavatanı Avusturya’daki başarılarının ardından tüm Avrupa’ya ve Amerika’ya yayılan ünü ile, özellikle Münih Filarmoni, Hamburg Senfoni, NDR Radyo Filarmoni ve Viyana Senfoni Orkestraları’nı yönettiği konserler, Kirill Petrenko ile işbirliği ve en son da Bavyera Devlet Operası’nda yapılan Salome temsilinin yönetimi ile büyük beğeni topladı.

Saat 11.00’de yayınlanacak kayıtta ise Nisan Ak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

Esra Pehlivanlı, Borusan Müzik Evi’nde!

“Borusan Müzik Evi”, takipçilerine Borusan Klasik’ten ulaşmaya devam ediyor. 2 Nisan Cuma günü saat 23.00’te Viyola sanatçısı Esra Pehlivanlı daha önce 18 Aralık’ta yayınlanan ve büyük beğeni toplayan programı için hazırladığı seçkisi bir kez daha dinleyicilerle buluşacak.