Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sinema

Bu Cuma Vizyonda Yer Alacak Filmler Belli Oldu!

 Birbirinden farklı filmlere ev sahipliği yapan Cinemaximum, sinemaseverleri 22 Nisan Cuma vizyona girecek yeni filmlerle buluşturuyor. Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra Kuzeyli (The Northman), Cesur İtfaiyeci, Nuh’un Gemisi Cudi’de 2, Kuluçka, Sihirli Orman: Peri Kraliçesi, Cehennem Öfkesi: Ave Marie, Gün Batımı, Kerr ve Hüddam’ın Soyu: Marid Cinleri vizyonda sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor. 

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyona getiren Cinemaximum, her zaman olduğu gibi bu Cuma da farklı türlerden yerli ve yabancı yapımları sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Dramdan aksiyona, animasyondan gerilime önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverler sinemanın büyülü dünyasıyla buluşacak. Kuzeyli (The Northman), Cesur İtfaiyeci, Nuh’un Gemisi Cudi’de 2, Kuluçka, Sihirli Orman: Peri Kraliçesi, Cehennem Öfkesi: Ave Marie, Gün Batımı, Kerr ve Hüddam’ın Soyu: Marid Cinleri filmlerinin vizyona gireceği 22 Nisan Cuma gününün vizyon programı ve detayları cinemaximum üzerinden takip edilebiliyor.

22 Nisan Cuma günü vizyonunun öne çıkanları

  • Macera, dram, aksiyon türündeki, Robert Eggers’in yönetmenliğini üstlendiği ABD yapımı Kuzeyli (The Northman), babası Kral Horvendill’in bir işgalci ordusuna liderlik eden Fjölnir tarafından öldürülmesine şahit olan Viking prensi Amleth’in, alacağına ant içtiği intikam mücadelesini anlatıyor. 
  • Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak olan Cesur İtfaiyeci, babası gibi bir itfaiyeci olmanın hayalini kuran genç Georgia’nın bu hayallerinin peşinden gitmesini konu ediniyor. 
  • Gürsel Ateş’in yönettiği komedi türündeki Nuh’un Gemisi Cudi’de 2, bir yandan Şırnak’taki belediye seçimleri etrafında gelişen olayları aktarırken, diğer yandan iki aşığın engellenemez kavuşma çabasını konu alıyor. 
  • Hırslı ve takıntılı annesini tatmin etmek için umutsuzca çabalayan genç bir kızın yaşadıklarını konu alan Kuluçka filminde, genç kız bir gün ormanda tuhaf bir yumurta bulur. Kız, yumurtayı sıcak tutarak, çatlayana kadar odasında saklar ancak yumurtanın içinden çıkan şey onun hayatını derinden etkileyecektir. 
  • Sahavet Ahsen Kaçulu’nun yönettiği Sihirli Orman: Peri Kraliçesi, yanlışlıkla girdikleri ormandan çıkabilmek için Kraliçe Peri’yi kurtarmak durumunda kalan bir grup arkadaşın hikâyesini anlatıyor. 
  • Savaş ve aksiyon türündeki Cehennem Öfkesi: Ave Marie, vatandaşları tarafından hain olarak damgalanan Fransız uyruklu Marie DuJardin’in Amerikan askerleri tarafından bir şartla kurtarılacaktır. Peki, Marie DuJardin hayatta kalabilecek mi? 
  • Michel Franco’nun yönettiği Tim Roth, Charlotte Gainsbourg, Iazua Larios ve Henry Goodman başrolleri paylaştığı uluslararası ödüllü Gün Batımı filmi, Acapulco güneşinin altındaki bir tatilin şiddetli bir trajediyle yarıda kesilmesini konu ediniyor. 
  • Gerilim ve dram türündeki Kerr, yaşlı babasının cenazesi için geldiği kasabada bir cinayete tanık olan Can’ın yaşadıklarını konu alıyor. Babasının tuhaf arkadaşlarıyla tanışan Can, kapana kısılıp kaldığı kasabada olağandışı şeyler yaşanmaya başlar… 
  • Mert Uzunmehmet’in yönettiği gerilim ve korku türündeki Hüddam’ın Soyu: Marid Cinleri, bir dans öğretmeni olan Hakan’ın, ailesinden miras kalan eski bir vazoda Marid kabilesinden bir cinin mühürlendiğini öğrenmesiyle gelişenleri anlatıyor.