Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sinema

2021’e Damgasını Vuracak Birbirinden Güzel 19 Film!

2020 yılına damgasını vuran Covid-19, diğer tüm sektörlerde olduğu gibi sinema sektörünü de derinden etkiledi. Gösterime girmesi planlanan birçok filmin çekimleri ve vizyon tarihleri de dolayısıyla ertelenmek durumunda kaldı. Oysa gösterime girmelerini merakla beklediğimiz ne kadar çok film vardı.

Her ne kadar pandemi nedeniyle hepimiz 1 senelik zorunlu bir bekleyiş yaşamış olsak da sinema sektöründen gelen birbirinden güzel haberlerle yeniden mutlu olmaya başladık. Güzel haberlerin geldiği yerlerden biri de şüphesiz UIP Filmcilik. Dağıtımını üstlendiği filmlerle her daim adından bahsettiren UIP Filmcilik, 2021’de vizyona girecek filmleriyle şimdiden adından bahsettireceğe benziyor.

UIP Filmcilik’in 2021 yılında vizyona girecek filmleri arasında aksiyondan maceraya, bilim kurgudan animasyona kadar pek çok film türü bulunuyor. İşte UIP Filmcilik tarafından 2021 yılında gösterime girmesi planlanan başlıca filmler…

Önemsiz Biri (Nobody)

Yönetmen: Ilya Naishuller
Senaryo:
Derek Kolstad
Oyuncular:
Bob Odenkirk, Connie Nielsen, Humberly Gonzalez, Gage Munroe, Christopher Lloyd
Gösterim Tarihi: 02.04.2021

Emmy ödüllü Bob Odenkirk’ü “Önemsiz Biri” (Nobody) isimli filmde; hafife alınıp hayatın onur kırıcı yönlerini sineye çeken Hutch Mansell rolünde izleyeceğiz. Hutch, bir gece banliyödeki evine iki hırsız girdiğinde ciddi bir şiddeti önlemek umuduyla kendisini ve ailesini savunmayı reddeder. Bu davranışı oğlu Blake’i hayal kırıklığına uğratır. Olayın sonuçları Hutch’un uzun zamandır bastırdığı öfkesini de tetikleyerek, uyuyan içgüdülerini harekete geçirir ve onu karanlık sırları ve ölümcül yetenekleri ortaya çıkaran acımasız bir yola sürükler.

Soul

Yönetmen: Pete Docter, Kemp Powers
Senaryo:
Pete Docter, Kemp Powers, Mike Jones
Gösterim Tarihi: 09.04.2021


Inside Out’ta imzası bulunan Pete Docter’ın yönettiği Soul, her zaman bir caz müzisyeni olmak isteyen fakat hayatı ilerledikçe bu hayalinden uzaklaştığını hisseden öğretmen Joe’nun, kendisini bu hayale yaklaştıracağına inandığı müjdeli bir haberi aldığı sırada anlam veremediği bir şekilde ruhlar diyarına geçmesini ve burada tanıştığı küçük ruh 22’nin yardımlarıyla hayatına geri dönmeye çalışmasını konu ediniyor.

Raya ve Son Ejderha (Raya and The Last Dragon)

Yönetmen: Don Hall, Carlos Lopez Estrada
Senaryo:
Qui Nguyen, Adele Lim
Gösterim Tarihi:
23.04.2021

Raya and the Last Dragon, yalnız bir savaşçı olan Raya’nın 500 yıl sonra Lumandra’yı yeniden tehdit eden Druun adlı canavarları durdurmak için son ejderhanın izini sürmesini anlatıyor. Uzun zaman önce Lumandra’nın fantastik dünyasında insanlar ve ejderhalar uyum içinde birlikte yaşarlardı. Ancak Druun olarak bilinen canavarlar ülkeyi tehdit ettiğinde, ejderhalar insanlığı kurtarmak için kendilerini feda ettiler. Şimdi 500 yıl sonra aynı canavarlar geri döndü ve onları sonsuza dek durdurmak için son ejderhayı bulmak yalnız bir savaşçı olan Raya’da düştü. Raya yolculuğu boyunca dünyayı kurtarmak için ejderha sihrinden çok daha fazlasının gerektiğini öğrenecektir.

Black Widow

Yönetmen: Cate Shortland
Senaryo:
Eric Pearson
Oyuncular:
Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour, O-T Fagbenle
Gösterim Tarihi:
07.05.2021

Scarlett Johansson’un Natasha Romanoff rolüne geri döndüğü Black Widow, mazisinden çıkıp gelen ailesiyle büyük bir tehdide karşı işbirliği yapmak durumunda kalan Black Widow’un hikayesini anlatıyor. Black Widow olarak bilinen Natasha Romanoff, geçmişiyle alakalı tehlikeli bir komplo teorisi ortaya çıktığında, hayatının karanlık yönleriyle yüzleşmek zorunda kalır. Natasha onu dize getirmek için hiçbir şey tarafından durdurulmayacak bir güç tarafından takip edilirken, bir casus olarak geçmişinin ve Avenger olmasının çok uzun zaman öncesinde kalmış, bozulmuş ilişkilerinin de üstesinden gelmelidir.

Gerçek Kahraman (Free Guy)

Yönetmen: Shawn Levy
Senaryo:
Matt Lieberman, Zak Penn
Oyuncular:
Ryan Reynolds, Jodie Comer, Lil Rel Howery, Taika Waititi
Gösterim Tarihi:
21.05.2021

Gerçek Kahraman, açık dünya oyunu olan Free City’de bir arka plan karakteri olduğunu keşfeden bir banka memurunun sıra dışı hikayesini konu ediyor.

Hızlı ve Öfkeli 9 (Fast & Furious 9)

Yönetmen: Justin Lin
Senaryo:
Daniel Casey
Oyuncular:
Vin Diesel, John Cena, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Jordana Brewster
Gösterim Tarihi:
28.05.2021

Dominic Toretto’nun artık tek önceliği oğlu Brian’ı korumaktır. Oğlu ve Letty ile birlikte sakin bir yaşam süren Toretto, istese de geçmişinden kurtulamaz. Bu kez geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalan Toretto, siber suçlu Cipher ile birlikte çalışan kardeşi Jakob’a karşı savaşmak zorunda kalır.

Luca

Yönetmen: Enrico Casarosa
Senaryo: Jesse Andrews
Gösterim Tarihi:
18.06.2021

Küçük bir çocuk olan Luca, yaz aylarını İtalyan Rivierası’nda makarna yiyip, tüm gün scooterla gezerek geçirir. Luca bu macera dolu yazını yeni edindiği arkadaşıyla paylaşır. Ancak çok geçmeden arkadaşıyla ilgili gizli bir sırrı keşfeder. Luca’nın yeni arkadaşı, okyanus yüzeyinin hemen altında bulunan başka bir dünyadan gelen bir deniz canavarıdır.

Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi (Minions: The Rise of Gru)

Yönetmen: Kyle Balda, Brad Ableson, Jonathan Del Val
Oyuncular:
Pierre Coffin, Steve Carell, Alan Arkin
Gösterim Tarihi:
02.07.2021

Stuart, Kevin ve Bob bir süpermarketten muzlarını alamadıkları için oldukça sinirlidir. Bu duruma çözüm bulmak isteyen ekip, Beyaz Saray’a doğru yola koyulurlar. Durumu şikayet etmek için Beyaz Saray’a geldiklerinde ise kendilerini kapının önünde bulurlar. Kovuldukları için şaşkın ve bir o kadar da sinirli olan Stuart, Kevin ve Bob, kendilerine yapılanların intikamını almak için ABD hükümetini devirmek için zorlu bir maceraya atılır. Bu maceralarında onlara Gru da eşlik edecektir.

The Tomorrow War

Yönetmen: Chris McKay
Senaryo:
Zach Dean
Oyuncular:
Yvonne Strahovski, Chris Pratt, Betty Gilpin, Theo Von, Seychelle Gabriel
Gösterim Tarihi:
23.07.2021

İşgal altında bulunan dünyada insanlar, uzaylılara karşı verdikleri savaşta büyük bir yenilgiye uğrar. Artık değişen düzende yaşayan bilim insanları, sistemi değiştirmek için asker yetiştirmeye karar verir. Savaşa hazırlanmak için yeni bir yol keşfeden bilim insanları tarafından yetiştirilen askerlerin vereceği savaş, insanlığın geleceğini belirleyecektir.

Jungle Cruise

Yönetmen: Jaume Collet – Serra
Oyuncular:
Dwayne Johnson, Emilly Blunt, Jack Whitehall, Edgar Ramirez, Jesse Plemons
Gösterim Tarihi:
30.07.2021

Kaşif olan Lily Houghton, yeni bir görev ile karşı karşıyadır. Efsaneye göre Amazon’da iyileştirme güçlerine sahip olan bir ağaç vardır ve onu açmanın anahtarı da ok ucudur. Lily, ok ucunu bulunca hikayenin gerçek olup olmadığını anlamak için vakit kaybetmeden harekete geçer. Lily’nin öncelikle nehirde bulunan bir geçide ulaşması gerekir, bu yüzden de Frank adındaki bir kaptan ile görüşür. Kaptan bu yolculuğun tehlikeli olduğunu söylese de Lily kararından vazgeçmez. Lily, kaptan Frank ile birlikte Amazon ormanlarında macera dolu bir yolculuğa koyulur.

Respect

Yönetmen: Liesl Tommy
Oyuncular:
Jennifer Hudson, Lodric D. Collins, Forest Whitaker
Gösterim Tarihi: 13.08.2021

Respect müzik ikonu Aretha Franklin’in hayatına odaklanıyor. Filmde Franklin’in babasının kilisesinin korosunda şarkı söylediği çocukluk zamanlarından ikonik bir süperstar ve bir sivil haklar aktivistine dönüştüğü zamanlara bir yolculuk yapılıyor. 

Paw Patrol Filmi (Paw Patrol: The Movie)

Yönetmen: Cal Brunker
Oyuncular: jamiyka Jones, Monique Alvarez
Gösterim Tarihi:
20.08.2021

Bir çocuk ve kurtarma köpeklerinden oluşan bir ekibin maceralarının anlatıldığı Paw Patrol dizisinin beyazperde uyarlaması olan yapımın yönetmen koltuğunda ise Cal Brunker oturuyor.

The King’s Man: Başlangıç

Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Harris Dickinson, Ralph Fiennes, Djimon Hounsou, Alison Steadman, Aaron Taylor-Johnson, Matthew Goode, Gemma Arterton, Tom Hollander
Gösterim Tarihi:
20.08.2021

Matthew Vaughn’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kingsman serisinin spin-off filmi olan “The King’s Man”de tarihin en kötü tiranları ve suçlu zihinleri milyonlarca kişinin yok olabileceği bir savaş planlamak için bir araya gelir. Bir adam ise onları durdurmak için zamana karşı yarışmalıdır.

The Beatles: Get Back

Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular:
John Lennon, Paul McCartney, George Harrison
Gösterim Tarihi:
27.08.2021

The Beatles: Get Back, gelmiş geçmiş en efsanevi müzik gruplarından bir olan The Beatles’ın 1969’un başlarında ve 1970’de gruba ait daha önce hiç görülmemiş görüntülere yer veriyor. Londra’da bir çatı katında gerçekleştirdikleri son canlı performansın da görüntülerinin yer aldığı belgeselde, gruba dair bilinmeyenler gözler önüne seriliyor.

Sessiz Bir Yer 2 (Q Quiet Part II)

Yönetmen: John Krasinski
Oyuncular:
Emily Blunt, Cillian Murphy, Millicent Simmonds 
Gösterim Tarihi:
10.09.2021

Sessiz Bir Yer 2, yönetmenliğini John Krasinski’nin üstlendiği 2018 yapımı korku filmi Sessiz Bir Yer’in devam halkası. Başrollerinde yönetmenin yanı sıra Emily Blunt, Noah Jupe ve Millicent Simmonds’ın yer aldığı ilk filmde, güvenlikleri için seslerinden vazgeçen bir ailenin hikayesi konu ediliyordu. Filminin devam halkasında ise, ilk filmde yaşanan saldırıdan kurtulmayı başaran kişilerin hayatlarının konu edilmesi bekleniyor.

Patron Bebek 2: Aile Şirketi (The Boss Baby: Family Business)

Yönetmen: Tomm McGrath 
Oyuncular:
Alec Baldwin, James Marsden, Amy Sedaris  Ca
Gösterim Tarihi:
17.09.2021

Artık birer yetişkin olan Tim ve kardeşi Ted, zamanla birbirlerinden uzaklaşmıştır. Farklı yönlere savrulan iki kardeşten Tim evlenmiş ve bir çocuk babası olmuştur. Ted ise koruma fonu CEO’sudur. Süper anne Carol, süper zeki kızları Tabitha ve süper şirin yeğenleri bebek Tina ile birlikte banliyöde yaşayan Tim, hayatından oldukça memnundur. Amcası Ted’i örnek alan, onun yolundan gitmek isteyen Tabitha, gittiği Prestijli İleri Çocukluk Dönemi Acorn Merkezi’nde sınıf birincisidir. Ancak Tim kızının çok çalışmasından pek de memnun etmez çünkü çocukluğunu kaçırdığunu düşünür. Bu sırada bebek Tina, Tabitha’nın gittiği okulun ve kurucusu olan Dr. Armstrong’un karanlık sırları olduğunu öğrenir. Tina’nın bu sırları ortaya çıkarmak üzere BabyCorp için gizli bir görevde olduğunu açıklamasıyla Tim ve Ted yeniden bir araya gelmek zorunda kalır.

Ölmek için Zaman Yok (No time To Die)

Yönetmen: Cary Joji Fukunaga
Oyuncular:
Daniel Craig, Rami Malek, Lea Sevdoux
Gösterim Tarihi:
08.10.2021

Aktif hizmetten ayrılan Bond, yeni hayatına uyum sağlamaya çalışır. Jamaika’da sakin yaşamının keyfini çıkarmaya çalışan Bond’un huzuru, CIA’den eski dostu Felix Leiter’ın kendisinden yardım istemesi ile yarıda kalır. Bond’dan kaçırılan bir bilim adamının kurtarılmasına yardım edilmesi beklenir. Sandığından da tehlikeli olan bu işi kabul eden Bond, yeni teknolojilerle silahlanmış, kötü bir adamın peşine düşer.

Görevimiz Tehlike 7 (Mission Impossible 7)

Yönetmen: Christopher McQuarrie
Oyuncular:
Tom Cruise, Simon Pegg, Angela Bassett 
Gösterim Tarihi:
19.11.2021

Görevimi Tehlike serisinin 7. devam halkası olan Mission: Impossible 7, ikonik ajan Ethan Hunt ve birlikte çalıştığı IMF ekibinin maceralarını konu ediyor. Tom Cruise’un yeniden Ethan Hunt karakterine hayat vereceği aksiyon türündeki filmde, Rebecca Ferguson üçüncü kez Ilsa Faust karakterini canlandırırken, kadroda Simon Pegg, Angela Bassett, Vanessa Kirby, Ving Rhames gibi isimler de yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise serinin beşinci devam halkasından itibaren yönetmen koltuğunda oturan Christopher McQuarrie üstleniyor.

Şarkını Söyle 2 / Sing 2

Yönetmen: Christophe Lourdelet, Garth Jennings 
Oyuncular:
 Matthew McConaughey, Scarlett Johansson, Taron Egerton
Gösterim Tarihi:
24.12.2021

NewMoon Tiyatrosu’nu büyük bir başarıya ulaştırmasının ardından Buster bu sefer gözünü Crystal Tower Tiyatrosu’na diker. Buster burada yeni bir gösteri sergilemeyi planlar. Ancak acımasız kurt Jimmy Crystal tarafından yönetilen dünyaca ünlü Crystal Entertainment’ın ofislerine girmek pek kolay değildir. Bu yüzden Buster ile anne domuz Rosita, rockçı oklu kirpi Ash, goril Johnny, fil Meena ve domuz provokatörü Gunter’dan oluşan ekip, Crystal Entertainment’a gizlice girer. Bu sırada Gunter ortaya gerçekleştirmesi zor bir fikir atar ve dünyanın en münzevi rock yıldızı Clay Calloway’in da şovda yer alacağını vaat eder. Buster, bu önemli gösteride onlarla birlikte sahnede yer alması için Clay’ı bulmak için yola koyulur.