Please assign a menu to the primary menu location under menu

Festivaller

Bursa’da Festival Coşkusu Başlıyor

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yapılamayan 59’uncu Uluslararası Bursa Festivali, 11 – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival bünyesinde 33 yıldır yapılan Altın Karagöz Halk Dansları yarışması ise uluslararası katılım olduğu için pandemi şartları yüzünden önümüzdeki yıla ertelendi. Onun yerine 2-6 Ağustos tarihleri arasında Bursa’daki halk dansları toplulukları ile 17 ilçeyi kapsayacak bir folklor şöleni yaşanacak.

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ve Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 59’uncusu düzenlenecek olan ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin tanıtım toplantısı, Almira Otel’de gerçekleştirildi. Pandemi yüzünden geçtiğimiz yıl yapılamayan festivalin tanıtım toplantısına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BKSTV Başkanı Özer Matlı ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer katıldı.

Festival biletleri 16 Temmuz Cuma gününden itibaren; biletinial.com üzerinden online olarak, 26 Temmuz’dan itibaren Tayyare Kültür Merkezi, Podyum Park ve Kültürpark Açıkhava Gişesinden alınabilecek.

‘59. Uluslararası Bursa Festivali’ programı

11 Ağustos– BBDSO ile Hakan Aysev
13 Haziran – Cem Adrian – Melis Sökmen
14 Ağustos – Senforocok
16 Ağustos – Armin Muzeferija
18 Ağustos – Yonca Evcimik, Burak Kut, Grup Vitamin, Mansur Ark, Ferda Anıl Yarkın ‘90’lar Pop Gecesi)
20 Ağustos – Mustafa Keser – Emrah Keser
21 Ağustos – Ziynet Sali
23 Ağustos – Keşanlı Ali Destanı
24 Ağustos – Della Miles
25 Ağustos – Eypio – Tuğçe Kandemir
27 Ağustos – Haluk Levent
28 Ağustos – Fettah Can – Cansu Kurtçu
30 Ağustos – Ebru Gündeş