YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi programı ve Sahne Sanatları alanı tarafından bu yıl “Nerede Kaldın?” temasıyla düzenlenen festival408, 27-30 Nisan tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü’nde, K! Kültüral Performing Arts ve Koma sahnelerinde gerçekleştirilecek.

“Nerede Kaldın?” sorusuyla şekillenen bu seneki festival408, zaman akıp giderken hepimizin kişisel ve toplumsal geçmişlerimizde nerede takılıp kaldığımızı veya geleceğe yönelik umut ve kaygılarımızın etkisinde şimdiyi nasıl yaşadığımızı düşünmeye teşvik ediyor. Zamanla olan ilişkimizden, geçmiş ve geleceğe bakışımız, hayallerimiz ve kaygılarımızdan yola çıkan, kendimize dair kabullenişlerimizi ve içselleştirdiğimiz tabuları mercek altına alan festivalde sanatseverler, İstanbul’un iki ayrı yakasında 3 ayrı mekanda 12 ayrı performansın yanı sıra hareket ve oyun yazımı atölyeleri, söyleşiler ve film gösterimleri ile unutulmaz bir deneyim yaşayacak.

12 ayrı performans

Koreografiden prodüksiyona, oyun yazımından tanıtım ve pazarlamaya, her aşaması İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi programı öğrencileri tarafından tasarlanan ve üretilen festivalin omurgasını Sahne Sanatları alanı son sınıf öğrencilerinin mezuniyet performansları oluşturuyor.

Herkese açık atölyeler ve söyleşiler

Her sene olduğu üzere, bu sene de sahne ve çağdaş gösteri sanatlarına ilgi duyanların birbirinden farklı eğitimler alabileceği ve sanatçılar tarafından düzenlenecek festival408 atölye ve sektör söyleşileri ücretsiz ve sınırlı sayıda katılıma açık şekilde gerçekleştirilecek.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *