Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sergi

Çağdaş Sanatın Yeni Kuşak Temsilcilerinden Nilüfer Yıldırım “Muse And Memory” ile Galeri Diani’de!

Nilüfer Yıldırım izleyiciye  soyut ve figür  arasında gezinen esrarengiz ve eşsiz  bir görsel bileşen veriyor. Eserleri ve modern tarzı ile sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin son yıllarda özellikle yakından takip ettiği  sanatçı Nilüfer Yıldırım’ ın “Muse & Memory” Sergisi, 02 – 20 Nisan 2022 tarihleri arası Galeri Diani’de sergilenecek.

Nilüfer Yıldırım’ın 2 Nisan -20 Nisan tarihleri arasında Galeri Diani’de açacağı “Muse and Memory”  sergisi iki kavramdan oluşuyor.  

”Muse” kavramı, belli belirsiz figürlerin kadınsı bir şekil sunduğu kağıt üzerine yağlı boya eserlerden oluşuyor. Bu çalışmalar, sanatçının otoportreleri veya ona ilham veren kişilerin portrelerini yansıtıyor adeta.  Katmanları genel portrenin içinde beliren ve kaybolan farklı figürleri ve serbestlikleri ile hem gizemli hem de davetkar duruşları izleyiciyi karşılıyor. Bu seride izleyiciyi sanatçının yeşil, sarı ve mavi tonlu renk paleti bekliyor. 

“Memory” kavramı sanatçının 2021’de başlayan ‘Garden of Memory’ serisindeki büyük ölçekli eserlerin devamını oluşturuyor. Çok daha küçük ölçekli olan Muse’ların serbestliğinin aksine, hakkı verilmiş bir disipline sahip olan bu eserler sanatçının ısrarlı sorgulamasını gözler önüne seriyor. Bu eserlerinde çizgiden yola çıkarak renk, biçim ve bütünü vurguluyor. Resimlerde tekrarlanan kontür benzeri çizgiler renklerin değişik varyasyonlarda birleşimleri ile bütünleşmesini sağlıyor. Teknik olarak bir farklılığa giderek tuval üzerine yumuşak pastel kullanıyor. 

Nilüfer Yıldırım’ın “Muse and Memory” adlı sergisi, 02 – 20 Nisan 2022 tarihleri arasında Galeri Diani’de izlenilebilir.