YÜKLENİYOR

Ara

Cenk Yüksel’in “Sesim Resim” Sergisinin Hikayesi Herkesi Etkiledi

Paylaş

Şiddet gören kadınların seslerine bir nefes olabilmek için “Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği yararına düzenlenen “Sesim Resim” sergisinin açılışında, Cenk Yüksel “Kadınların toplum içinde yaşadıkları şiddetin boyutları salt fiziksel eylem içinde değildir. Toplum ve aile baskısı altında şiddet gören çoğu kadın kendini savunamamakta ve hatta olanı anlatacak kadar dahi sesini çıkarmasına müsaade edilmemektedir. Bu sergi ile dernekteki kadınlarımızın sesini duyurabilmek amacımız” dedi.

Sergi izlemeye gelen sanatseverler, tabloların yanında bulunan QR kod okuması ile telefonlarından, her resme ilham olan kadınların gerçek hikayelerini dinleyerek etkilendiklerini söylediler. 

“Sesim Resim” sergisindeki kadınların hikayelerini ise Balçiçek İlter (Televizyon Programcısı, Sunucu), Ece Üner (Haber Spikeri), Sedef Orman (İş İnsanı), Yelda Cumalıoğlu (Destek Medya Grubu Ceo’su), Zeynep Casalini (Ses Sanatçısı), Çiçek Dilligil (Oyuncu), Zeyno Eracar (Oyuncu), Özge Uzun (Televizyon Programcısı, Sunucu), Gülay Özdem (Tv Programcısı, Haber Spikeri, Oyuncu), Seyhan Arman (Oyuncu), Farah Yurdözü (Araştırmacı, Yazar), Dilek Çelebi (Oyuncu), Seda Kement (Oyuncu, Sunucu), Sibel Bağcı Uzun (Hürriyet Gazetesi Yazarı), Selda Terek (Yazar), Banu Yüksel (Yazar, Danışman), Aslı Balcı Şimşek (İç Mimar), Ebru Dönertaş (Tasarımcı), Yeşim Kaya (Gastronom, Sunucu), Özden Ayyıldız (Seslendirme Sanatçısı, Oyuncu), Arzu Aydemir (Seramik Sanatçısı) seslendirdi.

Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen sergi; Türkiye ve Dünyada sesi, resmi, hikayeyi ve dijitali bir araya getiren, sosyal sorumluluk temalı ilk  sergi olma özelliğini taşıyor.  

Cenk Yüksel’in bir buçuk yılda tamamladığı yirmibir eserin yer aldığı “Sesim Resim” sergisi, 30 Eylül’e kadar “Beşiktaş MKM-Çağdaş Sanat Galerisi”’nde sergilenmeye devam edecek.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *