Please assign a menu to the primary menu location under menu

Etkinlik Rehberi

ÇGST Yaz Sanat Kampı Truva 2021 Ağustos’ta Başlıyor!

Türkiye’nin “Yeni nesil sahne sanatları yaratıcısı” Biraderler Yapım’ın sosyal girişimi Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) uygarlık ve tiyatro tarihinin çok zengin olduğu topraklar üzerine kurulu Çanakkale’de çocuk ve gençlere özel Yaz Sanat Kampı düzenliyor. Bu toprakların bıraktığı mirası anlamak, kavramak, yaşamak ve tiyatro tarihine başka bir pencereden bakmak amacıyla organize edilen ÇGST Yaz Sanat Kampı Truva 2021, 8- 14 Ağustos 2021 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. 7 gün 6 gece boyunca sürecek tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli ve uygulamalı ÇGST Yaz Sanat Kampı’na, 8- 18 yaş grubu ve aileleri katılabilecek.

Yaşantı Odaklı Sanat Atölyeleri

Kamp içerikleri bu topraklarda doğmuş/ gelişmiş sanat anlayışlarını, tiyatro ve yan disiplinlerini merkezine alarak oluşturuldu. Diksiyon, Sahne/ Oyunculuk, Müzik, Dans ve Tasarım Atölyeleri şeklinde beş farklı atölye kurgulandı. ÇGST’nin temel akademik programı devam ederken kamp katılımcıları antik dönemin sanat anlayışını kavramaya ve uygulamaya çalışacak. Mitler, Antik Yunan oyunları, Homeros Destanı, tanrılar, yarı tanrılar, sıra dışı karakterler bu kampta çocuklara eşlik edecek.

Disiplinler, Gelenekler ve Şehirler Arası Bir Buluşma

ÇGST Yaz Sanat Kampı Truva 2021 tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli, uygulamalı bir maraton kamp. Disiplinler, gelenekler ve şehirler arası bir buluşma. Herkesin köklerini bulmasına ve belki de hayattaki yönünü tayin etmesine yardımcı olacak ÇGST Yaz Sanat Kampı, hem eğitmenlerin hem katılımcıların hayatlarında sadece bir anı olarak kalmayacak. Düne ve bugüne başka pencerelerden baktıracak kampın sonunda katılımcılar tüm öğrendiklerini kendi ifadeleriyle bir performansa dönüştürecek.