YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Ciltte sadece güneş lekeleri oluşmaz. Yaş ilerledikçe beliren ve büyüyen kahverengi lekeler, gebelikte oluşan lekeler, akne olarak bilinen sivilce izleri de cilt lekeleri arasında yer alıyor. Cilde rengini veren melanin pigmentinin bir bölgede yoğunlaşması cilt lekelerine neden oluyor. Melanin pigmentinin bir bölgede yoğunlaşması; fazla güneşlenmekten kaynaklanabileceği gibi, kimyasal içerikli ürünlerin kullanılması, solaryuma fazla girilmesi ve genetik faktörlerle de oluşabiliyor.

Revo Facial Aesthetics Dermatoloğu Uzm. Dr. Nagihan Sahilloğlu, “Melanin denilen cilde renk veren pigmentlerin aşırı çoğalmasıyla oluşan cilt lekeleri ciddi kozmetik problemlere yol açabilmekte. Cilt lekeleri güneş ışınları ile artış gösterdiği için tedavisinin kış aylarında yapılması en doğru seçim olacaktır” diyor ve ekliyor; “Lekenin derinliği ve süresine göre uygun tedavinin hasta bazlı seçilmesi başarı oranını arttırmakta. Kış aylarında lekeler tedavi edildikten sonra yaz aylarında uygun korunma ile tekrar koyulaşması engellenebiliyor. Biz Revo Facial Aesthetics Kliniği’nde lekelerle mücadele konusunda farklı yöntemler kullanıyoruz. Hidrokinon, arbutin, azelaikasid, traneksamik asit, retinoidler, anti-oksidanlar (C ve E vitamini) içeren krem ve serumlar ile medikal cilt bakımları ilk akla gelen ve çok tercih edilen uygulamalar. Kimyasalve enzimatik peeling’ler de tercih edilen diğer uygulamalar. Burada yumuşak bir eksfoliasyon ve ardından rahatlatıcı peeling ile cilt derinlemesine temizleniyor, yeni cilt katmanı ortaya çıkıyor. Lazer tedavileri ve mezoterapi-PRP uygulamaları ise diğer seçenekler.”

Leke tedavisi için en doğru zaman kış dönemi…

Her türlü cilt tedavisinin uygulandığı Revo Facial Aesthetics Kliniğinde leke gidermede lazer tedavisi de sıkça başvurulan bir yol. “Lazerle leke tedavisi uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamalıdır. Cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını absorbe edebilir ve bunun sonucunda ciltte irritasyon gibi yan etkiler görülebilir” diyen Sahillioğlu, işte bu yüzden şu günlerin doğru zamanlar olduğunu da özellikle belirtiyor.

Leke tedavilerinde en önemli sorun, lekelerin bir süre sonra geri gelmesi. Sahillioğlu bu konuda da bakın neler söylüyor: “ Ciltte güneş lekeleri tedavisinde önceliğimiz cildi içten dışa tedavi ederek kalıcı iyilik sağlamak. Zaten tedavi edilen lekenin geri gelmemesi için bu şart. İşte bu yüzden renk açıcı maddelerle mezolift tedavisi uygulayarak, cilt hücrelerinin melanin aktivitesini azaltıp, lekeleri içten tedavi etmek etkili bir yöntem oluyor. Formülün içinde bulunan hyalüronik asiti vitamin ve minerallerin de cilt sağlığını olumlu yönde etkilediğini unutmamak gerekiyor.”

Revo Klinik uzman kadrosu ve sunduğu profesyonel hizmetle, yeni nesil klinik kavramının altını dolduracak yepyeni bir dünyanın kapılarını sizin için aralıyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *