Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Çocuk Edebiyatı Dergisi “Lokum” Yayın Hayatına Başladı

Türkiye’nin ilk erken çocukluk dönemi Çocuk Edebiyatı Dergisi “Lokum” yayın hayatına başladı. Erken Çocukluk Dönemi için hazırlanmış ilk çocuk ve edebiyat dergisi olan “Lokum Çocuk ve Edebiyat Dergisi”, ilk sayısında kış temasına odaklanıyor.

Erdoğan Ergin’in Genel Yayın Koordinatörlüğü’nde hazırlanan dergi; öyküler, yazı dosyaları, atasözü ve deyimler, söyleşi, şiir, bulmaca, 1 K 6N tekniği ile öykü oluşturma gibi birbirinden güzel içerikleri okurlarıyla buluşturuyor.

Derginin ilk sayısında Berfu Boran Atasoy, Betül Duman, Didem Taşdemirel, Gülnihal Yıldız ve Sevinç Öztürk öyküleriyle; Burcu Erdem, Muhammed Aydın, Rojda Özdemir, Ümmühan Yılmaz, Sema Yaylı, Ceyda Mutlu ve Rabia Sarı ise merak uyandıran yazı dizileriyle okurlarına sesleniyor.

Instagram’da pek çok kişinin @kitapseveranneyim olarak tanıdığı Çocuk Kitapları Yazarı Deniz Işık ise Dinozor kitabının yazarı Neşe Kınalı ile yaptığı keyifli söyleşisiyle okurlarını küçük bir yolculuğa çıkartıyor. Derginin kapak ve birbirinden güzel sayfa tasarımlarında ise Duygu Kocabaş Atılgan’ın imzası bulunuyor.

Lokum Dergi’nin ilk sayısını okumak için TIKLAYINIZ