YÜKLENİYOR

Ara

Çocuklar Dersleri Evden, Eğitici İçerikleri CBeebies’ten Takip Ediyor

Paylaş

İngiltere’nin bir numaralı çocuk kanalı olan CBeebies, uzman denetiminde hazırlanan kaliteli yapımları çocuklarla buluşturmaya devam ediyor. “Oynarken öğren” konseptiyle 6 yaş altı ve okul öncesi çocuklara eğitici içerikler sunan kanal, ödüllü pek çok programı ekranlara getiriyor. Popüler içeriklerin yanı sıra çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyen farklı konseptleri de ekranlara taşıyan CBeebies’in çocukların bilimi oyun yoluyla öğrenmesini amaçlayan birbirinden renkli pek çok yapımı Nisan ayı boyunca bizleri yepyeni maceralara ve keşiflere götürecek!

Evdeyken Öğrenmeye Özel Eğitici Set: Little Learners Education Block

CBeebies, çocuklara ve ebeveynlere evdeyken öğrenmede yardımcı olmak için harika eğitici başlıklardan bir seçkiyi bir araya getiriyor. Sayısallık, okur yazarlık, hikaye, yemek pişirme, bahçıvanlık, spor, fitness ve mühendislik gibi eğitim konuları dahil olmak üzere çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini destekleyecek bir dizi program Nisan ayı boyunca hafta içi her gün ekranlarda olacak. Andy’s Dino Toybox, Andy’s Wild Workouts, Grace’s Amazing Machines, JoJo and Gran Gran, Mr. Bloom’s Nursey, The Numtums’la çocuklar evdeyken öğrenmenin keyifli yollarıyla tanışacak. 

İşte CBeebies’de Nisan ayı boyunca öne çıkan başlıca yapımlar…

Kitap okumak şimdi çok daha eğlenceli: Dog Loves Books

Louise Yates’in ödüllü kitabına dayanan bu okul öncesi animasyon dizisi, cesur iki maceracının tatlı ve komik dostluklarını ekranlara getiriyor. Dog, bir kaç kelime konuşurken, Pug’un aktaracağı pek çok kelime var…  Bu iki sevimle karakterimiz, iyi bir kitabı keşfetmeyi her şeyden daha çok seven bir ikiliyi oluşturuyorlar… Dog, her bölümde sahibi olduğu kitap dükkanını kapattığında, raflardan bir kitap seçer ve Pug’la hiç beklenmedik heyecan verici bir maceraya atılır. Bu hikayelerde, pek çok karakter ve olay kahramanlarımızın çözmesi gereken problemlerle birlikte karşımıza çıkar. Bir kitaptan öğrenebileceklerimiz inanılmaz! Çocuklara kitap okumayı sevdirecek “Dog Loves Book”, 1 Nisan Salı günü saat 17:20’de ekranlara gelecek. 

Bu Sefer Dünya’yı Keşfediyoruz: Nina and the Neurons: Earth Explorers

Nina ve onun meraklı genç kaşifleri, bu kez şaşırtıcı gezegenimizi ve güneş sistemimizi araştırıyorlar. Derin yeraltı mağaralarından, patlayan volkanlara, geceleri karşımızda duran aydan, gizemlerle dolu uzay boşluğuna kadar, Dünya isimli  inanılmaz ve heyecan verici bir gezegende yaşıyoruz! Yeni sezonda bilim insanı Nina ve genç kaşifleri, gezegenizimin doğa harikalarını keşfetmek için tüm dünyanın pek çok yerini birlikte dolaşıyorlar. Nina’ya eşlik eden beş duyu nöronu ise çevremizdeki doğa harikalarının neden böyle göründüğünü bizlere açıklıyorlar. “Dağlar nasıl oluşur?”, “Astronotlar uzayda neden süzülürler?” ve “Gece ve gündüz nasıl oluşur?” Nina ve ekibinin Güneş Sistemi hakkında yanıtladıkları sorulardan sadece birkaçı… Gezegenimizi eğlenerek keşfedeceğimiz “Nina and the Neurons: Earth Explorers”  1 Nisan Salı günü saat 12:00’de ekranlara gelecek.

Aile Hayatı Denince Aklımıza O Gelecek: Topsy and Tim

Jean ve Gareth Adamson’un çocuk kitapları serisine dayanan bu canlı aksiyon drama dizisi, aile hayatının tüm olağan zevklerini ve zorluklarını deneyimleyen beş yaşındaki ikizler Topsy ve Tim’in maceralarını konu alıyor. İlk sezonda ikizler arabayı temizlemeyecek, arkadaşlarına yardımcı olacak ve kendilerinden gerçek boyutlu karton kesikler yapmaya çalışacaklar! Okul öncesi çocuklar için hem eğitici hem de eğitici olan program, her bölümdeaile  hayatı hakkında küçük hikayelere yer verirken yeni bir okula başlamak gibi daha derin duygusal konuları da ele alıyor. Topsy ve Tim’in maceraları 12  Nisan Pazartesi günü saat 18:30’da ekranlara gelecek.

Hayvanlar Aleminin Yepyeni Karakterleri Karşımızda: Garden Tales

Okul öncesi çocukları eğlenceli hikayeler ve sevimli hayvanlarla doğal dünyaya bağlayan bu yenilikçi pembe diziye bağlanmaya hazır olun! Her yeni bölüm, çocukları onları yeni doğal ortamları keşfetmelerine teşvik ediyor. Hikayeler arasında yüzmeyi öğrenirken kaybolan bir küçük kız, macera arayışıyla başını sürekli belaya sokan bir porsuk, step dansı yeteneğine sahip bir kırkayak ve saklambaç oynamayı çok seven küçük bir baykuşlar ailesi karşımıza çıkıyor. Tüm bunlar dışında keyifle bizleri ekranlara kitleyecek pek çok sevimli hikaye 12 Nisan Pazartesi günü 17:40’da ekranlara geliyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *