YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Çocuklar ve yetişkinler tarafından ilgiyle takip edilen Redhouse Kidz’in “Çocuklar için Felsefe” serisine iki yeni kitap daha eklendi. Felsefe eğitmeni Dr. Özge Özdemir’in kaleme aldığı seri, bu kez Duygular Aklımızı Çeler mi? ve Sözler Can Acıtır mı? kitaplarıyla okurla buluşuyor. “Çocuklar için Felsefe” serisi ile çocuklar, yaşamda karşılaşılan sorunlar üzerine akıl yürütme, sıkça kullanılan kavramları daha iyi anlama fırsatı buluyor.

SEV Yayıncılık (Redhouse Kidz), Özge Özdemir’in kaleme aldığı Çocuklar için Felsefe serisine yeni kitaplar eklemeye devam ediyor. Çocuklarla yürüttüğü felsefe çalışmalarıyla tanınan ‘Çocuklar için Felsefe’ eğitmeni Özge Özdemir, büyük beğeni toplayan serisine Duygular Aklımızı Çeler mi? ve Sözler Can Acıtır mı? adlı iki yeni kitabını ekledi. Çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgiyle takip ettiği Çocuklar için Felsefe serisi böylece sekiz kitaba ulaştı.

Kavramlara Yeni Bir Bakış…

Felsefe kulübü öğrencileri serinin yeni kitaplarında safsataları, yani bir düşünceyi ortaya koyarken ya da anlamaya çalışırken yapılan mantık hatalarını ele alıyor. “Çocuklar için Felsefe” serisi ile çocuklar yaşamda karşılaşılan sorunlar üzerine akıl yürütme, sıkça kullanılan kavramları daha iyi anlama fırsatı buluyor.

Duygular Aklımızı Çeler mi? kitabında felsefe kulübü öğrencileri; safsata, duygu, akıl, tehdit etmek, acındırmak, duygu sömürüsü ya da övmek gibi kavramları tartışıyor. Sözler Can Acıtır mı? kitabında ise safsata, sözlü saldırı, hakaret gibi kavramlar irdeleniyor. Her iki kitap da 4., 5. ve 6. Sınıflar için Birey ve Toplum, Duygular, Kavramlar ve Çağrışımlar temasını kapsıyor.

Felsefe eğitmeni Dr. Özge Özdemir kitaplarını, 9-12 yaş arası çocuklarla yürüttüğü “Çocuklar için Felsefe” atölyelerindeki tartışmalardan yola çıkarak kaleme alıyor. Her kitapta altı arkadaş, felsefe öğretmenleri eşliğinde düşünüyor, tartışıyor. Kitaplarda yer alan Ezgi Platin’in harf-çizimleri ise kavramlara eğlenceli bir yorum getiriyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *