Please assign a menu to the primary menu location under menu

Anne ve ÇocukEtkinlik Rehberi

Çocuklar için Sanat: “Şehrimi Çiziyorum Atölyesi”

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery, 15 Ocak Cumartesi günü sanatçı Bahar Coşkun’un çocuklar için düzenleyeceği ‘Şehrimi Çiziyorum Atölyesi’ne ev sahipliği yapacak. Çocuklar karton ve mukavva kullanarak ev ve baraka yapacaklar.

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery’de, ‘Diğer Şehir’ resim sergisi kapsamında sanatçı Bahar Coşkun ile çocuklarla atölye çalışması düzenlenecek. 

‘Diğer Şehir’ resim sergisinin ‘Sanat Eleştirisi Yöntemi’ne uygun olarak çocuklarla birlikte gezilmesinin ardından Şehrimi Çiziyorum Atölyesi’ne geçilecek.Resim atölyesinde, sergideki eserlerden yola çıkılarak rölyef tasarımı yapılacak. Oluklu kartonlar, mukavvalar, yapıştırıcı ve makas yardımıyla, derme çatma evler ve barakalardan oluşan tasarımlar gerçekleştiren çocuklar son olarak metalik ve renkli akrilik boyalarla yaptıkları eserleri renklendirecekler.

Atölye, 15 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’te başlayacak. Atölyeye katılım ücretsiz olacak ancak etkinlik öncesinde ön kayıt yaptırılması gerekiyor.