YÜKLENİYOR

Ara

Çocuklar Oyuncaklardan Tıbbi Cihazlar Yapmayı “Da Vinci Kids’ten” Öğrenecek

Paylaş

Çocuklar için eğitici eğlence uygulamalar sunan Da Vinci Kids, İcatlar Dünyası programında çocuklara evdeki oyuncaklardan tıbbi cihazlar yapmayı öğreten bir içerik hazırladı. Yeni nesil eğitim uygulaması kapsamında 21. yüzyıl kazanımlarının geliştirmesi ve derslere yardımcı olması için müfredatla eşleşen program ile çocukların; yeni daha yaratıcı ve inovatif olmaları amaçlanıyor. Çocuklar böylelikle tatilde de eğlenerek öğrenmeye devam edecekler. 

Çocuklarının uzaktan eğitime geçtiği bu dönemde derslerine destek olacak çevrimiçi kaliteli içeriklere ulaşmak, yeni şeyler öğrenmeye karşı isteklerini canlı tutmak ve ilgilerini sürdürmelerini sağlamak ise ailelerin en büyük isteği olarak öne çıkıyor. 5-12 yaş arası çocukların evde geçirdikleri eğitim zamanını daha kaliteli hale getirmelerini sağlayacak programda ayrıca, kod yazmanın incelikleri ve 3 boyutlu baskı yapan bir kalemin özellikleri de yakından tanıtılıyor.

Çocukların 21. Yüzyıl Becerilerini Geliştiriyor

İlkokul öğretmenlerinin program üzerindeki incelemelerine göre çocuklar, İcatlar Dünyası programı ile yaratıcı düşünme, bağımsız çalışma ve öz-yönelimli öğrenenler olma becerilerini kazanıyorlar. 

Çeşitli fikir oluşturma teknikleri ile yeni ve değerli fikirler yaratırken, yaratıcı çabalarını geliştirerek kendi fikirlerini detaylandırıyor ve analiz eder hale geliyorlar. Kendi öğrenmesini ve uzmanlık kazanma fırsatlarını keşfeden çocuk, beceri düzeyini profesyonel düzeyde ilerletmek için inisiyatif almayı öğreniyor ve öğrenmenin yaşam boyu bir süreci kapsadığının farkına varıyor. 

Avantajlar Sürüyor

İcatlar Dünyası programının tüm bölümlerini izleyebileceğiniz Da Vinci Kids mobil eğitim uygulaması; mobil telefon, Smart TV veya tabletlerinize App Store ve Google Play’den ücretsiz indiriliyor.  Öte yandan Da Vinci Kids içeriklerine yıllık pakette yüzde 50 indirimle ulaşılabilirken, Türkiye İş Bankası müşterileri de tüm paketlere yine yüzde 50 indirimle sahip olabiliyorlar.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *