Please assign a menu to the primary menu location under menu

Çocuk Kitapları

Coral Ripley ile Denizkızı Macerasına Balıklama Dalmaya Hazır mısın?

Coral Ripley’in kaleme aldığı, Berrak Buhara İdiman’ın çevirdiği Deniz Muhafızları 1: Deniz Kızının Yunusu ve Deniz Muhafızları 2: Deniz Tekboynuzu, hep kitap logosuyla 24 Nisan’da raflarda yerini alacak. 

hep kitap’tan çocuklar için yepyeni bir dizi iki kitapla başlıyor. Dizinin ilk kitabı Deniz Muhafızları 1: Deniz Kızının Yunusu. Sualtı dünyasının koruyucusu ve Deniz Muhafızı olmak için seçilmiş Emily, Grace ve Layla’nın hikâyesi, bir yunusu balık ağından kurtarmalarıyla başlıyor. Okyanusların yardıma ihtiyacı vardır ki üstelik sorun sadece kirlilik de değildir. Kötü kalpli bir denizkızı ortalığı karıştırmaktadır. Deniz Muhafızları, bu sihirli dünyaya zarar vermemesi adına onu durdurmak zorundadır.

7 yaş ve üstü çocuklara hitap eden dizinin ikinci kitabıysa Deniz Muhafızları 2: Deniz Tekboynuzu. Emily, Grace ve Layla, buzla kaplı kuzeye doğru yola çıkıyor. Kutup bölgesinde yaşayan denizkızlarının hasta ve yaralı hayvanları tedavi ettikleri buzdan kale eriyor. Deniz Muhafızları ve yeni dostları, sihirli incilerden birini bulup barınağı Effluvia’dan kurtarabilecek mi?