YÜKLENİYOR

Ara

Çözün İpleri Sabahın Sahibine Gidiyoruz Destek Yayınları’ndan Çıktı

Paylaş

Burcu Mutlugil’in yazdığı Çözün İpleri Sabahın Sahibine Gidiyoruz Destek Yayınları’ndan çıktı. Evlerimizden çıkamadığımız koskoca bir yılı geride bıraktık. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüs bizden tek bir şeyi alamadıysa o da hayallerimiz! Belki günlerimizi, gecelerimizi aynı yerde geçirmek zorunda kaldık, belki farklı insan yüzlerine hasret çektik ama yine de hayal etmekten, umut etmekten vazgeçmedik. Bu hayallerimizi hiç yaşamadığımız şeyler de süsledi, yaşayıp tadına doyamadığımız mutlu günler de…

Burcu Mutlugil yeni kitabı Çözün İpleri Sabahın Sahibine Gidiyoruz’da işte tam da bu mutlu günleri anlatıyor. Bazen kulisten, bazen sahneden, bazen şehirden ama hep hayatın tam da içinden… Hani artık çok geride kalmış gibi gelen, kalabalık toplulukların bir araya gelebildiği konserlerden, festivallerden, sokaklardan söz ediyor. Okurlarını elinden tutup bir şenlik alanına götürüyor kimi zaman, kimi zaman ise hüzün gelip yerleşiyor anlatılanlara, hayatın içindeki her şey gibi… Anlatılan bütün hikâyelerde sevdiğimiz pek çok isme rastlama ihtimali de kitabı elimizden bırakamadan okumayı garanti ediyor.

Burcu Mutlugil Kimdir: Burcu Mutlugil, 17 Ağustos 1978’de İstanbul’da doğdu. Kalabalık bir ailede, Kadıköy’de büyüdü. Çocukluğunu Bahariye İlkokulu’nun öğrencisi olarak mahallede seksek oynayarak, ip atlayarak, kitap okuyarak ve tüm çaresizlikleri yenmeyi düşleyerek yaşadı. Adanalı babasının tayin yeri Mersin olunca, ortaöğrenimine Özel Çağ Lisesi’nde devam etti. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanınca, doğduğu şehre geri döndü. Üniversite yıllarında toplumsal hizmetler için sivil toplum örgütleri kurdu. Mezuniyetinin ardından avukat olarak mesleki kariyerine adım attı. Halk Eğitim evleri ve Kültür Merkezleri’nde anayasal rejimler, demokrasi, insan hakları, eşitlik, kadın hakları, çalışan annelerin sorunları temalı konuşmalar yaptı, TV programlarına konuk oldu. Farklı medya gruplarında dergi yazarlığı yaptı. Sorumluluklarına 2003 yılında dünyaya gelen oğlu Batuhan ve 2013 yılında dünyaya gelen kızı Mira ile anneliği, sanatçı menajerliğini, proje koordinatörlüğünü ve yazarlığı ekledi.


Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *