YÜKLENİYOR

Ara

“Da Vinci Kids” Çocuklara Güvenli İnternet Kullanmayı Öğretecek

Paylaş

Çocuklar için eğitici ve eğlenceli içerikler sunma temeline odaklanan Da Vinci Kids, mobil uygulamasında “Dijital Farkındalık” programını başlatıyor. Günümüzde özellikle ebeveynler için en önemli ve dikkatli olunması gereken alan olan “çocuklar için güvenli internet” konusu Da Vinci Kids’in medya kanallarından sadece mobil uygulamasında işlenecek. Çocuklara Maya, Jack ve Büyükanne karakterleri üzerinden hikayeler ile aktarılacak bilgiler ve verilecek mesajlar sayesinde, güvenlik ve doğru etkileşim sağlanması amaçlanıyor.

Da Vinci Kids App’de yayınlanan “Dijital Farkındalık” adlı program, 9 Şubat Güvenli İnternet Günü’nde başladı. Programda “internet nedir, internette kaybolmak, kişisel bilgiler, dijital kalıcılık, paylaşımlar, siber zorbalık, saygı, bilgi, güvenli paylaşım, sahte haberler, dolandırıcılık, güvenli alışveriş, kötü içerikler ve şifre belirleme” gibi birçok ana başlık karakterler üzerinden çocuklara ulaştırılacak. 

Özellikle pandemi dönemiyle birlikte dijital platformlara olan yönelimin artması çocuklar için güvenlik sorununu da beraberinde getirdi. Sunduğu içeriklerle çocukların gelişimine katkı sağlayan Da Vinci Kids, hassas olduğu kadar ebeveynleri endişelendiren bu konuya dikkat çekecek.

Ailelerin ve öğretmenlerin, çocukların dijital farkındalığını artırmak ve 21. yüzyıl becerilerini geliştirmek için faydalandığı Da Vinci Kids App, çocukların yaşlarına göre 6 farklı profile kadar oluşturulabiliyor ve bir hesaba 6 farklı cihazdan erişilebiliyor. Da Vinci Kids mobil telefon, tablet ve televizyon gibi internete bağlı tüm cihazlardan ücretsiz indirilerek kullanılıyor. 

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *