YÜKLENİYOR

Ara

‘Damızlık Kızın Öyküsü’nün Devam Kitabı ‘Ahitler’ yayımlandı

Paylaş

Kanadalı yazar Margaret Atwood’un “Damızlık Kızın Öyküsü” (The Handmaid’s Tale) romanının devamı niteliğindeki “Ahitler” (The Testaments), Canan Sılay’ın çevirisiyle Doğan Kitap tarafından yayımlandı. Atwood, “Ahitler” kitabıyla dünyanın en prestijli edebiyat ödüllerinden 2019 Booker Ödülü’ne değer görüldü.

“Ahitler” adlı romanda, ilk kitabın kaldığı yerden on beş yıl sonrası anlatılıyor. İkinci kitap, baş kahraman Offred ile beraber üç kadın karakteri de merkezine alıyor. 1985 yılında yayımlanan gerilim türündeki “Damızlık Kızın Öyküsü” romanı, Bruce Miller tarafından televizyon dizisine uyarlanmıştı.

“Ahitler’, ilk romanda anlatılan baskıcı Gilead rejimini ‘içeriden’ yıkmaya çalışan Lydia Teyze’nin, rejimden kaçışın simgesi olan Nicole Bebeğin ve onun kız kardeşi Agnes’in mücadele günlüklerinden oluşuyor. Kadınlar, bu kez Duvar’a, işkenceye, ölüme rağmen özgürlüğe kaçışı zeka, kurnazlık ve cesaret ile örgütlüyorlar. Totaliter Gilead rejimi yıkılırken geriye tüm kadınlar ve gelecek için bir kurtuluş vasiyeti kalıyor: Özgürlük duvarlarının ardındadır!”

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *