Please assign a menu to the primary menu location under menu

Metaverse

Decentraland Metaverse Moda Haftasına Ev Sahipliği Yapacak

Moda tutkunları; Paris, Milano, Londra ve New York gibi büyük moda kentlerinde düzenlenecek geleneksel moda haftalarının hemen ardından Mart ayında Metaverse’de gerçekleşecek sanal moda haftasıyla buluşacak.

Sanal moda etkinliklerinden biri olan Metaverse Moda Haftası; yakın zamanda Dolce & Gabbana’nın ilk NFT giyim koleksiyonuna ev sahipliği yapan lüks pazar yeri UNXD işbirliğinde 24 – 27 Mart 2022 tarihlerinde Decentraland’de gerçekleştirilecek.

Yakın zamanda Decentraland ve UNXD, #mvfw2022 hashtag’iyle attıkları tweetler ile tüm tasarımcıları, markaları ve moda tutkunlarını pop-up mağazalar, podyum gösterileri ve sürükleyici deneyimlerle dolu bir haftaya çağırdı. Etkinlik, izleyicilerin moda olan her şeyi tartışarak birbiriyle etkileşime girmelerine ve çevrimiçi avatarları için sanal giysi ve aksesuar satın almalarına olanak da tanıyacak.

Gucci’den Balenciaga’ya kadar birçok lüks moda markası günümüzde dijital koleksiyonlar çıkarıp; Roblox ve Fortnite gibi çevrimiçi oyun şirketleriyle ortaklıklar kurarak, avatar giydirip NFT satıyorlar.