YÜKLENİYOR

Ara

Domingo Yayınları’ndan Yepyeni Bir Kitap: Kırılgan Şeylerin Bilimi

Paylaş

Geçtiğimiz hafta bir başka kitabıyla prestijli Newberry Kitap Ödülü’nü kazanan Tae Keller’ın çıkış romanı Kırılgan Şeylerin Bilimi, Domingo Yayınları tarafından yayımlandı.

Cenk Pamay’ın çevirmenliğini yaptığı kitap; sınıf arkadaşlarıyla beraber para ödüllü yumurta atma yarışmasını kazanarak bitki bilimci annesini Kobalt Mavisi Orkidelerine götürmeyi planlayan, her koşulda hayatta kalmayı başaran bu büyülü çiçeklerin, depresyondaki annesine yeniden yaşama sevinci kazandıracağına inanan Natalie’nin hikayesini anlatıyor.

Soru: MUCİZE NASIL YETİŞTİRİLİR?

İşin aslı, Bay Neely sınıftakilerden önemli bir soru bulup bilimsel yöntem kullanarak cevaplamalarını istediğinde, kastettiği bu türden bir soru değildi. Ama Natalie’nin bitki bilimci annesi depresyonda ve Natalie için cevaplanması gereken Soru tam da bu.

Fen öğretmeni yumurta atma yarışmasına katılmasını önerince Natalie, bunun tüm sorunları için mükemmel bir çözüm olacağını düşünür.  Böylece en iyi arkadaşı Twig ve yeni çocuk Dari ile takım olabilecek ve ödülü kazanırlarsa, annesini mucizevi Kobalt Mavisi Orkidelerini görmeye götürebilecektir. Tüm imkânsızlıklara rağmen hayatta kalabilen bu büyülü çiçeklerin, annesine yeniden yaşama sevinci aşılayacağına emindir Natalie. Neticede, anne babalar kırılganlaştığında onları kurtarmak çocukların görevidir, öyle değil mi?


Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *