YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Redhouse Kidz tarafından yayımlanan Bisiklet Ustası, uzak bir diyarda bisiklete binmeyi öğrenmek isteyen bir çocuğun hayaliyle başlıyor. Hayaller hayalleri besliyor ve çocuklar çabalayarak hayallerine kavuşuyor. Ustanın da onlara dediği gibi, “Düşmeden öğrenilmiyor!”

Hikaye, uzak bir diyarda bir çocuğun hayaliyle başlar. Uzun zamandır bir bisiklete sahip olmanın hayalini kuran Minti, nihayet isteğine kavuşmuştur ve bu mutlu haberi en yakın arkadaşları Suzi ve Volki’yle paylaşır. Ancak hiçbiri bisiklet sürmeyi bilmiyordur, onlara bu işin sırrını öğretecek bir bisiklet ustası aramaya başlarlar. Komşu teyze, karşı dağın tepesinde oturan iyi bir usta önerir ama Minti sabırsızlık ederek yakın çevresindeki bisiklet ustalarına gitmeyi tercih eder. Gittikleri yerlerden umduklarını bulamayan Minti ve arkadaşları sonunda uzun bir yolculuğu göze alıp, karşı dağa gitmeye karar verir. Bisiklet sürmenin inceliklerini öğrenmek için uzun ve engebeli bir yoldan geçmeleri gerekecektir.

Redhouse Kidz tarafından yayımlanan Bisiklet Ustası kitabında, bisiklet öğrenmek isteyen üç çocuğun hayali çok da kolay gerçekleşmez. Minti ve arkadaşları düşe kalka bisikletleri sürerler, bu sırada bir bisikletin freni patlar, bir diğerini lastiğine yama yapmaları gerekir. Bu sayede bisiklet hakkında çok şey öğrenirler. Hayaller hayalleri besler, mutluluklar ortak oldukça çoğalır ve çocuklar çabalayarak hayallerine kavuşur. Ustanın da onlara dediği gibi, “Düşmeden öğrenilmez!”

Yazar Özge Bahar Sunar’ın bir solukta okunan bu masalsı öyküsüne, Polonyalı çizer Aleksandra Fabia-Tugal’ın büyüleyici çizimleri eşlik ediyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *