Please assign a menu to the primary menu location under menu

Güzellik ve Bakım

Earth Lab Atölyesinden Atıksız Doğal Peeling Tarifi

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, uluslararası sürdürülebilirlik felsefesi ışığında misafirlerini doğa ile yeniden buluşturduğu Earth Lab atölye çalışmalarında, doğal ve atıksız malzemelerle yapılabilecek fermante ürünler, mum, sabun, vücut peelingi, dudak koruyucusu gibi ürünlerin yapımını misafirleri ile paylaşıyor. Sürdürülebilirlik Müdürü Ata Özmen evde uygulanabilecek pratik ve doğal bir peeling tarifini sizlere iletiyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, dünyaca ünlü sürdürülebilirlik felsefesini misafirleriyle paylaştığı Earth Lab atölye çalışmaları ile misafirlerine unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. 

Pek çoğu Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’un kendi organik bahçesinden elde edilen bitkilerden yaratılan esanslar, sabunlar, mumlar ve kişisel bakım ürünleri ile insanlığın binlerce yılda biriktirdiği kadim öğretileri misafirleri ile buluşturuyor. Doğaya saygılı üretim yöntemleri ve sıfır atık politikası ile gerçekleştirilen interaktif atölye çalışmalarında, misafirlerine kendi kişisel bakım malzemelerinden, fermente ürünlere, geniş yelpazesiyle doğal ürünler hazırlayacakları unutulmaz bir deneyim yaşatılıyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul Sürdürülebilirlik Müdürü Ata Özmen’den atıksız ve doğal malzemelerle üretilebilecek kolay ve pratik bir peeling tarifi;

Malzemeler

  • Zeytinyağı
  • Tuz
  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Kullanılmış kahve telvesi veya Espresso posası

Nasıl Yapılır

Öncelikle yapmış olduğunuz kahvenin tadını çıkarın, ayaklar uzatılsın derin bir nefes alınsın. Bazımızı oluşturalım, tuz ile sıvı hale getirilmiş yağlarımızı karıştırıp, 10 dakika buzdolabında bekletelim. Kahve yapımından kalan kahve telvemizi önceden hazırlamış olduğumuz bazımıza ekleyelim. Homojenize bir zeytin ezmesi kıvamına gelene kadar iyice karıştıralım. Esans yağı eklemek isterseniz lavanta iyi bir seçenek olabilir. Hafif dairesel hareketlerle cildimize uygulayıp akabinde durulayalım.