YÜKLENİYOR

Ara

Elif Yonat Toğay’dan ”Dodi Dişdostu”

Paylaş

Elif Yonat Toğay’ın kıpır kıpır anlatımı ve Damla Tutan’ın ele avuca sığmaz resimleriyle gönülleri fetheden Dodi Dişdostu, Uçanbalık Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap; diş sağlığı ve bakımının önemini eğlenceli bir öykü aracılığıyla aktarırken, doğadaki mutlu gülüşlerin de izini sürüyor.

Çayırdaki zürafadan denizdeki köpek balığına, yeryüzündeki canlıların diş yapılarının özelliklerine ve diş temizliklerini nasıl yaptıklarına dair kıymetli bilgiler paylaşan Dodi Dişdostu, son sayfalarındaki “Biliyor musun?” adlı bölümde yer verdiği şaşırtıcı bilgilerle, minik okurlarının merakını gideriyor.

Farklı türdeki canlıların hijyen alışkanlıklarına değinirken, doğanın döngüsüne de işaret eden Dodi Dişdostu, kişisel bakımına ve temizliğine yalnız insanların önem vermediğini, diğer canlıların da “kendi yöntemleriyle” bu rutine katıldığını hatırlatıyor.

Dodi Dişdostu, doğadaki hayvan ve bitkilerin birbirleriyle olan ilişkisi üzerinden ağız bakımı ve diş fırçalamanın gerekliliği hakkında farkındalık kazandırıyor. Her sayfası farklı keşiflerle dolu bu sevimli öykü aynı zamanda Elif Yonat Toğay’ın şiirsel dili ve ahenkli anlatımıyla çocukların dil gelişimine de büyük katkı sağlıyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *