Please assign a menu to the primary menu location under menu

KeşfetSeyahat

Enerjinizi Artırmanın Yolu Six Senses Kaplankaya’da; Cellgym!

Condé Nast Traveller ve World Luxury Hotel & Spa Awards tarafından; dünyanın ve Avrupa’nın en iyi otelleri arasında gösterilen Six Senses Kaplankaya,  CellGym uygulamasıyla dünyaca ünlü sporcuların enerji iksirini misafirleriyle paylaşıyor. Oksijeni azaltılmış özel maskeler ve kişiselleştirilen spor programıyla hayata geçirilen uygulamada, enerji seviyesini arttırmak ve iyi yaş almak hedefleniyor.

Bütünleşik Wellness uygulamalarıyla dikkat çeken Six Senses Kaplankaya, Sonbahar ve Kış aylarında misafirlerin enerjisini yükseltecek ve hücresel bazda yaşlanmayı yavaşlatacak CellGym (CellAir® Gecko) uygulamasını misafirleri ile paylaşıyor. Vücudun en iyi şekilde çalışabilmesi için doğru miktarda enerjiye ihtiyacı duyulduğu felsefesinden yola çıkan uygulama ile  misafirler hem enerji seviyelerini arttırma olanağı buluyor hem de kondisyonlarını geliştirerek, metabolizmalarını hızlandırma imkanı kazanıyor. Profesyonel atletlerin enerji seviyesini arttırmak ve organların çalışma hızını aktive etmek için kullandığı aralıklı Hipoksik tedaviden ilham alan CellGym optimal oksijen alımıyla adeta hücrelere spor yaptırarak metabolizmayı güçlendiriyor. 

Enerji Fizyolojisi alanında dünya çapında tanınan uzman Hannes Wallin yönetiminde, Health& Healing bölümü hemşiresi Lisa Pekel ile birlikte hayata geçirilen CellGym sağlıklı ve dinç yaş almanın anahtarını sunuyor. Hannes Wallin, dayanıklılık eğitimi de dahil olmak üzere birçok farklı fitness alanı aracılığıyla çok çeşitli alanlarda sahip olduğu deneyim ile  güç, kondisyon kilo kaybı, sağlık koçluğu programlarına ek olarak Cellgym ile deneyimlerini misafirlerle paylaşıyor.  

“Yaşlanmak” yerine “iyi yaş almak” felsesiyle yola çıkan uzman Six Senses Kaplankaya ekibi doğru araç ve tekniklerle yaşlanmanın bir tükenme yolculuğu değil, daha uzun süre daha iyi yaşamak için yenilenme yolculuğu olması gerektiğini savunuyor. Zamanla, vücudun optimal düzeyde performans göstermesi için gerekli enerjiyi üretmesinin zorlaşmasıyla birlkte, BCellAir® daha dolu bir yaşam vaad ederek  enerji verimliliğini, performansı ve geri kazanımı geliştirmek üzere tasarlanıyor. Bu bağlamda zamanı geri almayı mümkün kılıyor. Dayanıklılığı arttıran sistem, aerobik ve anaerobik kapasiteyi geliştirerek yorgunluğu önlüyor ve bu programı uygulayan misafirleri dinç tutuyor.

Six Senses Kaplanlaya SPA’sının uzman hemşire ekibi, doktorlar  ve  Egzersiz Fizyolojisistleri koordinatörlüğünde uygulanan CellAir® Gecko özel bir solunum maskesi aracılığıyla kullanıcılarını dağların tepesindeki oksijen seviyesine taşıyor! Normoksi ve hipoksi kombinasyonu bu maske aracılığıyla solunum yoluyla vücuda karışıyor. İdeal antrenman rejimini belirlemek üzere kişiselleştirme özelliğine de sahip program aynı zamanda akıllı telefonunlarla eşleşme özelliği ile kişinin gelişimini monitör ve takip  etme olanağı tanıyor.