Please assign a menu to the primary menu location under menu

KeşfetYeme - İçme

Fomilk’in Bitkisel Ürünleriyle Sürdürülebilir Bir Dünya!

Fomilk, gerçek yemişlerden yapılan, yapay aroma, renklendirici ve koruyucu içermeyen bitkisel sütleri, lezzetli bitkisel peynirleri ve ezmeleriyle sağlıklı beslenmeye dikkat edenlerin tercihi olmaya devam ediyor.

Fomilk’in renklendirici ve koruyucu içermeyen bitkisel sütleri, peynirleri ve ezmeleri sağlıklı beslenmeyi hayat biçimi olarak benimseyenlerin ve hayvansal sütü sindirmekte güçlük çekenlerin yanı sıra yeni lezzet arayışında olanların mutfaklarında da gün geçtikçe daha fazla yer alıyor. Fomilk’in, badem, fındık, Hindistan cevizi, yulaf, Antep fıstığı ve soya sütlerinde yapay aroma kullanılmıyor. Bu da, ürünlerin lezzetli oldukları kadar temiz içerikli olmalarını sağlıyor. Fomilk’in bitkisel bazlı içecek ve yiyecekleri, iyi beslenmenin yanı sıra sürdürülebilir bir geleceğe de hizmet ediyor.

Fomilk Gıda A.Ş Genel Müdürü Cem Telvi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “2050 yılında 10 milyar kişiye çıkacak olan Dünya nüfusunun nasıl beslenebileceği bir soru işareti olarak duruyor. Bu kadar insanı besleyecek miktarda hayvansal gıdanın olmadığını biliyoruz. Olsaydı bile, karbon ayak izi oldukça yüksek bu gıda ürününün, kalabalık nüfusu beslemesi durumunda dünya tamamen tükenmiş olurdu. Son zamanlarda yaşadığımız doğal felaketler de, bu gidişe bir son vermezsek dünyamızın kaynaklarının kalmayacağını bizlere fazlasıyla gösteriyor.” şeklinde konuştu. Değişimin mümkün olduğuna ama zaman aldığına işaret eden Telvi, akıllı girişimcilerin insanların geleneksel olarak tükettiği ürünlere tat, besin değerleri ve kullanım amacı olarak benzeyen, bitkisel bazlı alternatifler sunmaya başladığının altını çizdi. Telvi, gelecek jenerasyonların bademden yapılmış bir sütün veya Hindistan cevizinden yapılmış bir peynirin tadını çoktan benimsemiş olacaklarını belirtti. 

Cem Telvi üretim süreçleriyle ilgili yaptığı bilgilendirmede, bitkisel sütlerin ısıtma-soğutma tekniğiyle zararlı olabilecek bakterilerden arındırıldığını anlatarak, böylece steril ve uzun ömürlü olmalarının sağlandığına vurgu yaptı. Telvi, Fomilk bitkisel ısı ve ışık gibi zararlı olabilecek dış etkenlerden çok iyi koruyan, geri dönüştürülebilir karton ambalajlarla satışa sunduklarını sözlerine ekledi.