YÜKLENİYOR

Ara

Francesca Lombardo, Yeşil Bir Gelecek için Harekete Geçiyor!

Paylaş

İtalyan prodüktör ve DJ Francesca Lombardo, Vermont çıkışlı sivil toplum kuruluşu One Tree Planted ile işbirliğiyle ekolojik bir kampanyaya imza atıyor: Life of Releaf

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın öneminin katlanarak arttığı bu günlerde, Life of Releaf kampanyası, küresel bağlamda yeniden ağaçlandırmayı desteklemek için müzik endüstrisini harekete geçirmeyi amaçlıyor.

Dünyanın karasal biyoçeşitliliğinin %80’ine ev sahibi yapan ormanlar, aynı zamanda iklim değişikliği ve karbon emisyonu ile mücadelede en önemli etkenler olarak biliniyor.

Lombardo’nun, Eylül 2019 çıkışlı Life of Leaf albümünün satılan her kopyası için bir ağaç dikilmesine katkı sağlayarak başlayan proje, sanatçının dünyanın dört bir yanındaki performansları için de aynı geleneği sürdürmesiyle devam ediyor.

Her Katılımcı için Bir Ağaç

İstanbul’un elektronik müzik markası RX Istanbul, Lombardo’nun küresel ağaçlandırma çağrısına sessiz kalmıyor ve proje için kolları sıvıyor. Birlikte Güzel katkılarıyla 30 Kasım Cumartesi gecesi Lombardo’yu ağırlayacak olan kulüp, etkinliğe bilet alan her katılımcı için 5 TL bağışlayarak birer ağaç dikilmesine katkıda bulunacak.

Life of Releaf, RX Istanbul katılımcılarının bağışlarıyla Amazon ormanlarından Vietnam’a, Kanada’dan Gana’ya pek çok Orta Afrika ve Güney Amerika bölgelerinde ağaçlandırma projelerine devam edecek.

House ile techno arasında mekik dokuyan melodileri ve güçlü vokali ile Francesca Lombardo’nun Birlikte Güzel sunumuyla 30 Kasım Cumartesi gecesindeki performansını kaçırmamak ve Life of Releaf kampanyasıyla bir ağaç dikmek için biletlerinizi bugece.co‘dan alabilirsiniz.

Crosstown Rebels’dan çıkardığı EP’leri ve Maceo Plex, Jamie Jones, Art Department gibi elektronik müzik dahilerinin desteğiyle, Lombardo’nun müzik kariyerini parlak bir gelecek; bizi de 30 Kasım Cumartesi gecesi RX Istanbul’da kaliteli müzik ve dans dolu bir gece bekliyor.

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *