YÜKLENİYOR

Ara

Paylaş

Tüm zamanların en büyük rock şarkılarından biri olarak görülen “Bohemian Rhapsody”nin müzik videosu, geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden 1 milyar kişi tarafından izlendi. Peki yıllarca şarkının ikonik sözlerine son ses eşlik eden hayranların tam olarak ne kadarı şarkıyı Freddie gibi söyleyebildi?

İşte bu sorunun cevabını bulabilmek için Youtube, Google Creative Lab ve Google Research, Queen, Universal Music Group ve Hollywood Records ile işbirliği yaparak “FreddieMeter” isminde bir yapay zeka uygulaması geliştirdiler.

Brian May, Roger Taylor ve Jim Beach tarafından HIV/AIDS farkındalığını artırmak ve destek toplamak amacıyla kurulan Mercury Phoenix Trust kuruluşunu destekleyen bu challenge, ‘Bohemian Rhapsody’nin ilk canlı performansının sergilenişinin 44. yıldönümünde yayına giriyor.

FreddieMeter, dünya çapında Queen hayranlarının kendi şarkı söyleme performanslarının efsanevi Queen vokali Freddie Mercury’nin performansına ne kadar yakın olduğunu ölçmelerine olanak sağlıyor.

FreddieMeter, kullanıcılarına seslerinin Freddie Mercury’nin efsanevi ses yelpazesine ne kadar yakın olduklarını perde, ton kalitesi ve melodi alanlarında değerlendirme yaparak 0 ve 100 arasında bir puanla iletiyor. Queen hayranları ve karaokeden biraz hoşlanan herkes bu meydan okumaya katılmak için aşağıdaki aşamaları takip edebilir:

Şarkı söyle: İnternet sitesi üzerinden dört QUEEN şarkısından (Bohemian Rhapsody, Don’t Stop Me Now, Somebody to Love ve We Are the Champions) istediğini seç ve doya doya söyle!

Paylaş: Puanını al ve paylaş! Senin için hazırlanan skor kartını doğrudan cihazına indir ve YouTube Stories, Instagram, Twitter ve Facebook’ta paylaş.

Meydan Oku: Sosyal medya kanalların üzerinden#FreddieChallenge hashtag’ini kullanarak üç arkadaşına meydan oku ve onların sonuçlarını gör.

Bağış Yap: Paylaştığın gönderide Mercury Phoenix Thrust’a bir yardım bağışında bulunulmasını teşvik et → http://www.mercuryphoenixtrust.com/donate

Universal Music Group, Hollywood Records ve YouTube iş birliğiyle hayata geçirilen bu challenge’a katılmak için: freddiemeter.withyoutube.com

Etiketler

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *