Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Garanti BBVA ile Sesini Aç’ın Yeni Bölüm Konuğu Nova Norda

Garanti BBVA’nın pandemiden en fazla etkilenenler arasında yer alan müzik sektörüne destek vermek amacıyla hayata geçirdiği ‘Garanti BBVA ile Sesini Aç’ devam ediyor. Garanti BBVA’nın, YouTube’dan yayınladığı müzikli sohbet serisinin yeni bölüm konuğu ise Nova Norda oldu.

Yeni şarkısı “Bataklık”ı ilk kez canlı olarak seslendiren genç sanatçı, programa özel olarak “Kuzeye Kaç” şarkısında ilk defa keytar kullandı. 

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Nova Norda, reklamcı ve medya uzmanı olarak sürdürdüğü kurumsal kariyerini 2018 yılında bıraktı ve ilk teklisi “Çıktım Bi Yola” ile müzik dünyasına kararlı bir adım attı. Kısa sürede şarkıları, renkli kişiliği ve dinleyicilerle kurduğu güçlü iletişim ile büyük yol kat eden sanatçı, birer ay arayla “Dinozorlar”, “Boşver!” teklilerini yayınladı. 

Eylül 2018’de çıkardığı “Varım” şarkısı ile geniş bir hayran kitlesi edinen sanatçı bu hızlı yükselişinin yanında festivallerin de aranan ismi oldu. Yaptığı konserler ile birçok şehir ve organizasyonda ülkenin dört bir yanında sevenleriyle buluştu.

Nova Norda, Kasım 2018’de çıkardığı, melankolik ögelere sahip “Beni Biraz” teklisiyle başka bir yönünü ortaya koydu. Hemen ardından da çok sevilen şarkıları “Varım” ve “Dinozorlar”ın akustik versiyonlarını dinleyicilerle buluşturdu.  

Sanatçı, Can Evrenol’un “Çıplak” dizisinin soundtrack’leri için “Beter Yok Uslanmaktan” ve “Bakma Bana Öyle” şarkılarını yaptı. Pandemi sürecinde Nova Norda ve 3 yakın arkadaşı Birkan Nasuhoğlu, Sedef Sebüktekin ve Canozan, 21 günde 8 şarkılık “Evde” albümünü kaydettiler. Üretimlerini hız kesmeden sürdüren Nova Norda’nın 2021 yılında yayınladığı ilk şarkısı “Cehennem”e Korhan Futacı saksafonu ile eşlik etti. 

Pandemi döneminde de kültür sanata verdiği desteği sürdüren Garanti BBVA, sanatçılara yeni üretimler yapacakları alanlar sağlamak için İpek Atcan’ın sunumuyla dijital ortamda hayata geçirdiği ‘Garanti BBVA ile Sesini Aç’ta müzikseverleri sevdikleri sanatçılarla buluşturmaya devam edecek.