Please assign a menu to the primary menu location under menu

Kültür - Sanat

Geleneksel ve Dijitalin Beyazperde Buluşması

Beyoğlu Kültür Yolu’nun merkezinde yer alan ve yenilenen dijital alt yapısı ile Film Festivalleri, Gala ve Ülke Sinemaları, vizyon filmlerinin yanı sıra sahne sanatları ve konserlere de ev sahipliği yapan Atlas 1948 Sineması ile “art house” film seçkileriyle sinema dünyasının lider dijital platformu MUBI beyazperde işbirliğine imza attı.

Türkiye’de ve dünyada bir ilk

İşbirliği kapsamında Aralık ayı itibariyle Atlas 1948 Sineması festivaller, galalar ve vizyon filmlerinin yanı sıra “MUBI En İyiler Seçkisi”ne ev sahipliği yapacak.  Kült klasiklerden modern başyapıtlara dünyanın her köşesinden filmlerin yayınlandığı dijital platform MUBI’de her ay en çok seyredilen filmler, yenilenen Atlas 1948 Sineması’nda özel MUBI kuşağı ile beyaz perdeye taşınacak. 

Geleneksel ile dijitalin buluşması

İstanbul Sinema Müzesi ve Atlas 1948 Sineması İşletme Genel Müdürü Ceyhun Tuzcu, pandemiyle birlikte dijital platformların yükseliş trendinde olduğunu belirterek, biz de köklü geçmişi olan ve son teknolojiyle yenilenen Atlas 1948 Sineması’nda geleneksel ile dijital deneyimi bir araya getiriyoruz. Bizim fiziksel olarak gerçekleştirdiğimiz sinema deneyimini MUBI, online dünyada gerçekleştiriyor. MUBI’nin binlerce film arşivinden izleyicilerin o ay en çok tercih ettiği filmleri “MUBI En İyiler Seçkisi”yle beyaz perdede sinemaseverler ile buluşturacağız” dedi.